Sposoby na kolkę u bobasów

Kiedy kolka dopadnie twojego niemowlaczka, absolutnie nie wpadaj w panikę. Koniecznie przytul dziecko i pomóż mu przetrwać te trudne momenty. Istnieją sposoby, które przyniosą ulgę w ataku kolki. Kolka tak naprawdę nie jest niebezpieczna, jednak ogromnie przykra tak dla bobaska jak i jego dla rodzicieli.


Małe dziecko
Opracował: Fotolia
Zainspirowane przez: Fotolia
Dzidziuś żałośnie krzyczy, a jego płacz sprawia, że rodzicom kraje się serce. Są bezsilni i jedynie pocieszają się myślą, że ataki same miną po paru miesiącach. Rzeczywiście, nie istnieją leki, które w przeciągu minuty rozprawiłby się z kolką, ale nie jesteśmy w stosunku do niej zupełnie bez szans.

Kiedy któregoś dnia twój kilkutygodniowy bąk zacznie bardzo głośno płakać, nie chce się uspokoić, z powodu silnego bólu będzie podciągać nogi do brzucha, możesz być pewna iż to właśnie kolka. Jej napady pojawiają się pomiędzy pierwszym a trzecim miesiącem życia dzidziusia i z reguły znikają tak samo nagle, jak się rozpoczęły, nie zostawiając żadnego śladu. Dokuczliwości występują na ogół po południu lub wieczorem i mogą utrzymywać się parę minut lub kilka godzin. Zobacz również: (Zakupy w allecco.pl)

Dotychczas, specjaliści nie odnaleźli ich przyczyn, wiadomo tylko, co może sprzyjać tym napadom. Popularna jest również teoria powiadająca o tym, że źródłem ataków bywa reakcja alergiczna brzdąca na proteiny mleka krowiego jedzone przez karmiącą mamę, bądź deficyt laktazy – enzymu przetrawiającego cukier nabiałowy, który to znajduje się tak w pokarmie naturalnym, jak i w mleku sztucznym.

Pewne jest również, że zły wpływ na samopoczucie maleństwa ma nazbyt duża ilość połykanego w czasie ssania powietrza. Pęcherze powietrza nagromadzają się w przewodzie pokarmowym malca, powodując silne skurcze jelit i wzdęcia. Od chwili gdy zaczęto wnikliwiej badać psychikę osesków, przyczyn kolki dopatruje się też w zmęczeniu jak też nazbyt dużej ilości bodźców, jakim maluszek poddawany zostaje przez cały dzień. Autor:


Leki
Opracował: kev-shine
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
To objaśniałoby fakt, że napady pojawiają się często pomiędzy godziną 16 a 21. Opinią psychologów, atakom sprzyjać może także zmęczenie, rozdrażnienie i stres matki.

Skończyłeś studiować nasz artykuł i zastanawiasz się nad następnym? Nic łatwiejszego. Trzeba jedynie najechać na podany link i jesteśmy tu (https://www.siberica.com.pl/pl/351-pudry-kompaktowe).

Na tego rodzaju dolegliwości dziecięce są co prawda leki, jednak działają one tylko wiatropędnie i wspomagająco.
19/08/08, 07:50:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.