Smaczne jedzenie w knajpie to tylko połowa sukcesu

Restauracja to miejsce, gdzie udają się ludzie w wolnym czasie, przede wszystkim żeby odpocząć i spróbować smacznych dań. Jest to również miejsce, gdzie odbywają się ważne rozmowy i dyskusje biznesowe, jak również romantyczne obiady i kolacje. Musi być więc zorganizowane w sposób jak najbardziej uniwersalny, a przy tym efektowny. Niejednokrotnie bowiem widuje się restauracje urządzone w stylu przesadnie słodkim i kiczowatym, przez co przypominają bardziej sale weselne. Generalnie styl urządzenia restauracji uzależniony jest w pierwszej kolejności od jej stylu.
Obiad w restauracji
Opracował: Franklin Heijnen
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Tak więc restauracja włoska będzie urządzona w stylu związanym z tradycją tego kraju i tak dalej. Poza tym powinno się również pamiętać o tym, że podstawą sukcesu lokali jest trafny pomysł. Pizzerii i barów typu fast food poprawnie spełniających własne sałożenia jest bowiem wiele, jednak dobrych restauracji nierzadko jest za mało. Przy urządzaniu wnętrza należy starać się, by każdy detal był dopracowany i przemyślany. Wnętrza, gdzie elementy wystroju zupełnie do siebie nie pasują pojawiają się niestety często.

Wszystkie szczegóły są ważne

Może zainteresują ciebie także

Zadbaj o wystrój własnej restauracji!

Aranżacja restauracji
Opracował: Haldane Martin
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Co jest najbardziej istotne w zapewne każdej polskiej restauracji? Smakowita kuchnia oraz profesjonalna obsługa kelnerska. Jednak to akurat jeszcze nie wszystko. Należy również pamiętać, że czymś ze wszech miar znaczącym jest to, aby nasza restauracja gustownie się prezentowała. Osobiście nie zwracam dużej uwagi na tego typu szczegóły - jednakże jestem w mniejszości.


W restauracji każdy element wnętrza gra niebagatelną rolę. Nawet najdrobniejsze szczegóły, takie jak przyprawniki czy elementy oświetlenia we wnętrzu mogą zaważyć na jej sukcesie. Przykładowo niektóre restauracje są piętrowe. W takich przypadkach należy pamiętać, by bardzo wyraźnie oznaczyć wejście do drugiej części lokalu tak, by odszukanie jej nie sprawiało problemów. Oprócz tego ważniejszą niż wiele osób myśli rolę odgrywa układ poszczególnych elementów w restauracji. Chodzi tu w pierwszej kolejności o układ stolików dla klientów, a także o to, czy miejsca dla nich są komfortowe.

Ozdoby tworzą klimat

We wnętrzu, w którym jest restauracja, wielką rolę odgrywają wszelkiego rodzaju części dekoracyjne. Ozdoby mogą stanowić zresztą także zwyczajne elementy takie jak meble czy elementy oświetlenia. Ważne są drobiazgi, takie jak na przykład dobrze zaprojektowane, dekoracyjne karty menu restauracji (np.: ), które poza tym, że są eleganckie, powinny być w pierwszej kolejności czytelne i funkcjonalne. Do restauracji, gdzie wszystkie szczegóły pasują do siebie, tworząc spójne, przyjemne wnętrze, chodzi się z chęcią i chce się wracać.
19/09/06, 07:07:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.