Ułatwienia przy kłopotach z poruszaniem

Całkiem sporo ludzi, z różnych powodów miewa trudności z poruszaniem. Czasem są związane z wiekiem, czasem na przykład z jakimś wypadkiem. Gdy taki problem i nas dotyczy, warto sprawdzić, jakie ułatwienia możemy zainstalować w domu.

Powrót do zdrowia po wypadku

Jeśli ze względu na wiek, my sami, albo ktoś z naszych bliskich ma kłopoty z poruszaniem się dobrym rozwiązaniem mogą być sprawdzone balkoniki do chodzenia. Są lepszym ułatwieniem niż choćby kule, bo oparcie mamy ciągle, równomiernie rozłożone. Co więcej chodzenie przy pomocy balkonika wymaga użycia mniejszej siły rąk, niż kule, co także ma duże znaczenie. Jeżeli przeszliśmy uszkodzenie kręgosłupa balkonik będzie dobrym rozwiązaniem w czasie rehabilitacji. Nie bójmy się korzystać z pomocy. W Polsce balkonik kojarzony jest głównie ze staruszkami, ale to błędne myślenie. Może wspomagać przy ćwiczeniach i szybszym powrocie do całkowitej sprawności. Przydatne sprzęty dla starszych osób na medic-pol.com.pl/pl/c/Pieluchomajtki/91.

Samodzielność pomaga

Kule pachowe
Zainspirowane przez: sxc.hu
Następne bardzo istotne uproszczenie to komfortowe siedzisko prysznicowe. Idealnie zda egzamin w szczególności u osób po wypadkach, które powoli wracają do zdrowia i mają problem z dłuższym staniem. Po pierwsze - gwarantuje intymność i samodzielność - nie jesteśmy uzależnieni od pomocy innej osoby podczas kąpieli.

Zaciekawił Cię taki post? To świetnie, jednak kliknij ten odnośnik, gdyż dodatkowo mamy też inny pokrewny materiał, który warto zobaczyć ponadto (https://psychiatrabydgoszcz.com.pl/leczenie-nerwicy/).

Kolejna sprawa - dla osób mających kłopoty z poruszaniem kąpiel w wannie może być absolutnie niemożliwa. Trudności z wejściem do niej i wyjściem czasami są zbyt duże dla osoby z problemem z kręgosłupem. Siedzisko prysznicowe eliminuje nam takiego rodzaju kłopoty. Polecamy także wózek toaletowy -


Używać możemy wielu podobnych ułatwień. Dla przykładu można zainstalować na łóżku specjalne uchwyty, które ułatwiają podnoszenie się z pozycji leżącej. Powinniśmy też przestawić meble w domu tak, aby nie utrudniały przemieszczania się. Nie są to zmiany wymagające remontu mieszkania, a mocno podnoszą osobie dochodzącej do zdrowia nastrój. Nikt nie czuje się dobrze będąc uzależnionym od pomocy innych, zatem jeżeli dzięki ułatwieniom, taka osoba więcej rzeczy może zrobić samodzielnie, z pewnością świetnie to na nią wpłynie.
22/04/06, 07:42:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.