Upraszczanie rozliczania podatku pit

Coroczne rozliczenie podatku nie musi być niezwykle skomplikowane, o czym miało możliwość przekonać się wielu płatników. Deklaracja wynagrodzenia czy zarobki rozliczane we wskazanych okresach mogą być składane z użyciem nowoczesnego oprogramowania. Jest ono stosowane na coraz szerszą skalę, a program pit jest systematycznie uzupełniany o nowatorskie funkcje. Podatnicy deklarujący wynagrodzenia i zarobki w przypadku umowy o pracę lub cywilnoprawne mogą w tej kwestii liczyć na swego pracodawcę.
PIT
Opracował: Robert F. W. Whitlock
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Na jakich zasadach jest odprowadzany podatek pit 37?

Może zainteresują ciebie także

Firmy zajmujące się doradztwem personalnym - czy warto je wynajmować?

Biznesmen
Opracował: http://sxc.hu
Zainspirowane przez: http://sxc.hu
Liczni przedsiębiorcy, notabene niekoniecznie oni, zastanawiają się, czym jest payroll. Respons na tą zagwozdkę da się zawęzić do powiedzenia, że dotyczy on wynagrodzenia. Warto jednak poszerzyć tą definicję, ponieważ zawiera ona mnóstwo dodatkowych elementów.


Deklaracja pit 37 jest składana przez osoby pracujące na stałym etacie, jak i przez zleceniobiorców . Dotyczy również pozostałych, których zaliczki na podatek obliczane i pobierane są przez płatnika. Płatnikiem w tym przypadku może być zakład pracy i ogólnie zleceniodawca. Podatnicy wypełniają deklarację na bazie przesłanego do końca lutego druku PIT-11. Wyszczególnione są tam wszystkie kwoty, które odnoszą się do tej deklaracji.


Innowacyjny program pit a bieżące rozliczenia

Spora liczba osób stawia na program pit, co okazuje się szczególnie użyteczny w przypadku osób nielubiących papierkowej roboty - . Osoba zatrudniona, co dostaje wypłatę netto, ma problem z głowy. Zmartwieniem takiej osoby z pewnością nie jest to, aby prawidłowo
rozliczenie
Opracował: U.S. Department of Agriculture
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
podać odprowadzaną kwotę. W niektórych umowach z pracownikami jest zaznaczone, że rozliczenie odbywa się samodzielnie. Wówczas powinno się zaznajomić się z wytycznymi i się do nich zastosować.


Skuteczne i szybkie rozliczenie deklaracji pit 37 gwarantuje specjalnie przygotowany program

Podczas rozliczania pit 37 razem z małżonkiem, obowiązkowe są dołączone uprawnienia (PIT-37). Sprawę utudnić może fakt posiadania dziecka, które w trakcie roku podatkowego pracowało. Wobec tego jest możliwość składania deklaracji PIT-36, a wszelkie informacje dodatkowe znajdują się na stronie internetowej.

Zaciekawił Cię taki artykuł? Zobacz i sprawdź hr consulting poznań koniecznie, tu znajdziesz coś, co z pewnością też Ci się spodoba.

Deklarację składają ci, których obowiązuje rozliczenie z tytułu wynagrodzeń i innych przychodów, ale również w przypadku emerytur i rent.
20/02/11, 10:08:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.