Zatrudnienie niani dla pociechy

W obecnych czasach mało pań może sobie pozwolić na to, ażeby pozostać z dzieckiem w domu po urlopie macierzyńskim. Nie idzie tu nawet o wyższy komfort życia, a o banalne przeżycie.


telebim
Opracował: Piotr Drabik
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Może zainteresują ciebie także

Popularne zabiegi medycyny estetycznej. Jakie zabiegi medycyny estetycznej są obecnie najpopularniejsze?

wygładzanie zmarszczek katowice
Opracował: Official U.S. Navy Page
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Medycyna estetyczna pomaga pozbyć się kompleksów. Za sprawą współczesnych technologii można to robić w znacznie mniej inwazyjny sposób niż kiedyś. Ogromną popularnością cieszą się zabiegi z z grupy laseroterapii.


Większa część młodych ludzi nabywa mieszkanie na kredyt. Spłacanie kredytów łączy się z dużym kosztem, dlatego młodzi rodziciele są zmuszeni pracować oboje, aby podołać tym trudom.


Podjęcie postanowienia o powrocie do pracy łączy się z problemem co zrobić z dzieckiem. Nader często się zdarza, że dziadkowie nadal pracują i nie mogą, lub nie chcą zająć się wnukiem. W tej sytuacji pozostaje żłobek, bądź opiekunka. W żłobku latorośl szybciej uczy się współżycia w grupie, dzielenia się i czekania na swą kolej. Błyskawicznie uczy się niezależności, używania nocnika, posługiwania się sztućcami i wyrażania swoich potrzeb. Bytność dziecka w żłobku uczy go kontaktów z rówieśnikami. Może się jednak zdarzyć, że maluch trudno zniesie rozłąkę z rodzicielką i zacznie częściej chorować. Zatrudnienie opiekunki nie naraża dziecka na stres jakim jest adaptacja w żłobku, lub przedszkolu, natomiast wiąże się z wyższym wydatkiem. Wybór dobrej niani to dla rodziców ogromna odpowiedzialność, wszak tu chodzi o bezpieczeństwo kochanej, bezbronnej osóbki. Dobrze jest, jeżeli będzie to osoba z polecenia.


Jeśli odpowiednio sprawdziła się u znajomych, jest większe prawdopodobieństwo, że dobrze zajmie się naszym maluchem. Zaangażowanie wykwalifikowanej niani zapewnia możliwość ustalenia z nią planu edukacyjnego, jaki będzie wykonywała z dzieckiem.
19/03/03, 08:10:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.