Zatrudnienie niani dla pociechy

W obecnych czasach mało pań może sobie pozwolić na to, ażeby pozostać z dzieckiem w domu po urlopie macierzyńskim. Nie idzie tu nawet o wyższy komfort życia, a o banalne przeżycie.


telebim
Opracował: Piotr Drabik
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Może zainteresują ciebie także

Implanty - czy warto?

podnośnik
Opracował: Elliott Brown
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Implanty zdobywają coraz większe grono zwolenników tak wśród lekarzy dentystów, lecz również wśród pacjentów. Dzieje się tak, dlatego że nowe technologie zapewniając coraz lepszą przyswajalność implantu poprzez ludzki organizm, dzięki temu pacjent nie odczuje różności pomiędzy naturalnym zębem, a implantem.


Większa część młodych ludzi nabywa mieszkanie na kredyt. Spłacanie kredytów łączy się z dużym kosztem, dlatego młodzi rodziciele są zmuszeni pracować oboje, aby podołać tym trudom.


Podjęcie postanowienia o powrocie do pracy łączy się z problemem co zrobić z dzieckiem. Nader często się zdarza, że dziadkowie nadal pracują i nie mogą, lub nie chcą zająć się wnukiem. W tej sytuacji pozostaje żłobek, bądź opiekunka. W żłobku latorośl szybciej uczy się współżycia w grupie, dzielenia się i czekania na swą kolej. Błyskawicznie uczy się niezależności, używania nocnika, posługiwania się sztućcami i wyrażania swoich potrzeb. Bytność dziecka w żłobku uczy go kontaktów z rówieśnikami. Może się jednak zdarzyć, że maluch trudno zniesie rozłąkę z rodzicielką i zacznie częściej chorować. Zatrudnienie opiekunki nie naraża dziecka na stres jakim jest adaptacja w żłobku, lub przedszkolu, natomiast wiąże się z wyższym wydatkiem. Wybór dobrej niani to dla rodziców ogromna odpowiedzialność, wszak tu chodzi o bezpieczeństwo kochanej, bezbronnej osóbki. Dobrze jest, jeżeli będzie to osoba z polecenia.


Jeśli odpowiednio sprawdziła się u znajomych, jest większe prawdopodobieństwo, że dobrze zajmie się naszym maluchem. Zaangażowanie wykwalifikowanej niani zapewnia możliwość ustalenia z nią planu edukacyjnego, jaki będzie wykonywała z dzieckiem.
19/03/03, 08:10:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.