zabieg zaćmy soczewki- niezbędne rady

Katarakta to zmętnienie naturalnej soczewki w obrębie oka. Jest jedną z głównych przyczyn pogorszenia, lub ubytków widzenia u ludzi starszych. Zaćma pojawia się w procesie starzenia się oczu, jednakże jest w stanie do niej prowadzić też uraz oka, niektóre choroby a nawet niektóre lekarstwa.


okulary
Opracował: reynermedia
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Pomimo, iż mocniejsze okulary, albo jaśniejsze światło zdołają trochę obniżyć objawy zaćmy, w pierwszym stadium, operacja zaćmy nfz jest jedynym wyjściem na wyleczenie i najczęstszym postępowaniem- . Obecnie miliony ludzi na całym świecie są poddawani tej operacji każdego roku. Operacja zaćmy (nfz) jest względnie łatwym zabiegiem, podczas jakiego eliminuje się prawdziwą soczewkę oka i zastępuje się ją sztuczną soczewką.

W wypadku operacji zaćmy znieczulenie ogólne nie jest zazwyczaj nieodzowne. W większości wypadków użyte jest miejscowe znieczulenie, a chory zostaje przytomny. Operacja trwa 15, 20 minut i większa część pacjentów nie czuje bólu, lub dyskomfortu w trakcie operacji. Zwyrodnienie siatkówki, podobnie jak zaćma, dotyka osób po 50 roku życia. Jest chorobą części centralnej, plamkowej siatkówki. W tym miejscu tworzy się obraz przedmiotu, na jaki spoglądamy.

Zwyrodnienie siatkówki jest najczęstszą powodem pełnej straty wzroku. Częstość
zaćma
Opracował: Bird&Co.
Zainspirowane przez: Bird&Co.
następowania straty wzroku narasta wraz z wiekiem. Schorzenie najczęściej rozwija się w obu oczach.

Wejdź na witrynę twórcy. Nakłaniamy Cię usilnie! A to przez to, że oczekuje tam na Ciebie wiele ekstra i interesujących szczegółów.

Niemniej zmiany zwyrodnieniowe siatkówki nie muszą się ujawniać równocześnie w obu oczach. Zwyrodnienie siatkówki następuje zazwyczaj u rasy białej- . U ludzi o jasnej karnacji istnieje większe prawdopodobieństwo rozwoju tego schorzenia niż u osób o ciemnej cerze. Częściej chorują kobiety, także typy o jaśniejszej barwie oczu.

Przydałoby Ci się istotne omówienie (https://www.swiatleku.pl/category/preparaty-ochronne-na-zime) powyższego tematu? Więc nie zwlekaj i zaloguj się do kolejnej witryny. Tam czekają na Ciebie bardziej szczegółowe wiadomości.Oczy o płowej barwie dopuszczają na przenikanie zwiększonej porcji światła do wnętrza oka i jego trafienie do siatkówki, niż oczy ciemne. Przyczyną jest niższa zawartość pigmentu zdolnej pochłonąć światło. Czynniki genetyczne i środowiskowe mają również działanie na rozwój schorzenia. Konieczne jest wczesne odkrycie choroby. Zaleca się badanie okulistyczne po 40 roku życia co najmniej 1 raz w roku.
19/11/19, 12:15:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.