Jak sprawnie kontrolować należności dotyczące naszej firmy

Nasza działaność musi na siebie zarabiać, musi działać w taki sposób by klienci byli zadowoleni, ale również żeby pracownicy mieli jak efektywnie działać. Powinniśmy wszystko właściwie ogarnąć pod względem szeroko pojętego zarządzania. Począwszy od dostaw, przez czas tworzenia produktu/usługi, po dostarczenie wszystkiego klientowi. Musimy ułożyć wszystko względem sytuacji rynku, na którym się znajdujemy i tego, jak wygląda wewnętrzna struktura firmy.
Financial Service Support
Zainspirowane przez: http://www.fss-finanse.pl/
Istotny jest każdy element, by całość sensownie i dobrze działała. Niezbędne jest również to, jak długo klienci uiszczają należności względem naszej firmy. Żeby wszystko było na właściwym poziomie trzeba, co pewien czas sprawdzać ile wynosi wskaźnik rotacji należności. Jeżeli wskaźnik ten nie przekracza liczby 7 to powinniśmy zacząć szybciej ściągać należności od klientów. Za duże kredytowanie nie jest niczym dobrym, bo w takiej sytuacji firma traci swoją płynność finansową i nie może normalnie działać.

Może zainteresują ciebie także

SEO wykonywane jest bardzo często na zlecenie rozmaitych przedsiębiorstw.

terminal
Opracował: Franklin Heijnen
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Dzieje się zarówno dlatego, iż firmy będą dzisiaj prowadzone w internecie, bowiem należy przyznać, że bez własnej obecności w necie żadna marka nie będzie w stanie skutecznie działać.


Miej pieniądze własnej firmy pod ścisłą kontrolą

Gdy chcielibyśmy by nasza firma odpowiednio prosperowała i ciągle się rozwijała, trzeba postawić na właściwą kontrolę należności. Jeżeli nie umiemy upomnieć się o własne pieniądze, to raczej marni z nas będą biznesmeni. Oczywiście nie zawsze będziemy w stanie zapanować nad fakturami. Czasem ciężko będzie sprawdzić, które faktury zostały opłacone w odpowiednim terminie, a które po czasie. Z tego powodu najlepiej kupić program, który sprawi, że kontrola należności, tzw. cash flow monitoring będzie o niebo łatwiejsza. Wprowadzenie wszystkich faktur do komputera, na którym będzie zainstalowany program pokaże nam które firmy mają zaległości, komu powinniśmy wysłać informacje z ponagleniem do zapłaty albo gdzie powinniśmy zadzwonić. Wszyscy doskonale wiedzą, jaki jest termin zapłaty, dlatego firmy powinny się go trzymać. Wspólnie z klientem podejmujemy decyzje w kwestii uregulowania zapłaty i sposobu – czasem jest opcja spłaty ratalnej, jednak, jeśli klient i tak nie przejmuje się terminem trzeba naliczać odsetki. Powinniśmy jednak wcześniej powiedzieć klientowi, że zwlekanie z zapłatą przy spłacie sprawi, że klient będzie musiał zapłacić więcej. To na sto procent sprawi, że klient będzie pamiętał o terminie.
14/10/30, 13:42:45
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.