W jaki sposób wybrać świetnego doktora ginekologa?

Niemało kobiet myśli o tym, jak wybrać najlepszego ginekologa. I wbrew pozorom nie jest to problem tylko młodych kobiet, które po raz pierwszy idą do lekarza. Znaleźć odpowiedniego i rzetelnego lekarza "od spraw kobiecych" w praktyce nie jest tak łatwo.
gabinet ginekologiczny
Opracował: Agência de Notícias do Acre
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Dla większości kobiet wizyta u ginekologa to nie tylko badania, lecz również właściwa komunikacja oraz poczucie odpowiedzialności lekarza za zdrowie pacjentki.

Zainteresował Cię ten temat? To fantastycznie! Kolejne równie atrakcyjne artykuły dostrzeżesz pod poniższym odnośnikiem - tam oczekuje na Ciebie dalszy ciąg (https://2sport.pl/).

Z pewnością istotną jest także świadomość pacjentki, w jaki sposób właściwie ma przebiegać standardowa wizyta u specjalisty oraz czego należy od niego oczekiwać. Ginekolog w ramach większości standardowych wizyt powinien w głównej mierze przeprowadzić z każdą kobietą kilkuminutowy wywiad i spytać np. o wszystkie dotychczasowe dolegliwości, występowanie chorób nowotworowych w rodzinie, ciąże czy zażywane środki antykoncepcyjne. Istotne jest, żeby kobieta powiedziała o wszelkich swoich dolegliwościach. Kolejnym niezwykle ważnym elementem są badania cytologiczne. Jeśli okaże się, iż badania wyszły niepokojąco, kobieta powinna być jak najszybciej o tym poinformowana czy umówiona na kolejną wizytę. Podczas badania cytologicznego ginekolog powinien dodatkowo zrobić badanie narządów rodnych kobiety. Odpowiednio wykonywane musi zostać również badanie USG dopochwowe - zobacz szczegóły na informacje na na stronie na więcej na tutaj na na stronie na więcej na na stronie na tutaj na .


Może zainteresują ciebie także

Powołanie niezbędne do realizowania pracy jako gastrolog

Doktorzy
Opracował: COM SALUD Agencia de comunicación
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Ażeby praktykować zawód gastrologa, należy zakończyć studia medyczne. Prawo pełnienia zawodu, uprawniające do podjęcia praktyki zawodowej, zdobywa się natomiast nie prędzej niż po ukończeniu specjalności, jaka włącza staż i zajęcia teoretyczne. Po wypełnieniu owych warunków absolwent dostaje miano dyplomowanego lekarza w danej specjalizacji. Lekarz gastrolog Łódź musi odznaczać się odpowiedzialnością, wytrwałością i nastawieniem na najwyższe dobro pacjenta.


Lekarz ginekolog musi także zrobić co roku USG piersi kobietom, które nie skończyły 50 lat, jednakże w sytuacji kobiet powyżej 50 roku życia poleca się robienie mammografii minimalnie raz na dwa lata.
Ciąża
Opracował: Bird&Co Sp. z.o.o.
Zainspirowane przez: Bird&Co Sp. z.o.o.
Rzecz jasna gabinet ginekologiczny musi spełniać niezbędne wymagania. Konieczny jest m.in. dostęp do przebieralni, przepaska na biodra czy jednorazowe obuwie - to niezbędne części wszystkich gabinetów ginekologicznych, które powinny znaleźć się u lekarza specjalisty. Oprócz tego rzecz jasna dochodzą niezbędne narzędzia jednokrotnego użytku, wyposażone w pomocne atesty i certyfikaty. Prawidłowo zrealizowane badania i częste wizyty u ginekologa mogą niezawodnie zapobiegać różnym chorobom kobiet. Jeżeli nie znamy żadnego zaufanego specjalisty, a do tej pory nie byliśmy u odpowiedniego lub chcemy mieć do niego stuprocentowe zaufanie, warto trochę poszukać. (więcej info)
21/07/09, 09:01:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.