Na czym polega artroskopia kolana oraz rekonstruowanie ACL - kontuzja więzadła krzyżowego we Wrocławiu

Kontuzja kolana, nieważne jaka, jest schorzeniem poważnym. Pod żadnym pozorem nie powinno się jej ignorować, gdyż bez specjalistycznego leczenie, nic się nie naprawi. Zerwanie więzadła krzyżowego przedniego (ACL) jest niezwykle poważnym schorzeniem. Więzadło jest stabilizatorem, uważany jest za najbardziej istotny. Choć tak właśnie jest, należy mieć na uwadze, że nie jest jedynym, w związku z czym objawy kontuzji mogą być różne.

zabieg chirurgiczny
Opracował: CEHURD CEHURD
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Najczęściej jednak jest to uczucie uciekania kolana, tzn. braku stabilności. Jest to połączone z bólem, naprawdę ostrym oraz specyficznym dźwiękiem, który jest podobny do trzasku. W dodatku schorzeniu towarzyszy opuchlizna kolana, która chociaż może znikać, pozostawia uczucie dyskomfortu. Jako że ACL pozwala nam wiedzieć, gdzie znajduje się nasze kolano i w jakiej pozycji, jego sprawne działanie jest naprawdę niezwykle istotne. W jaki sposób leczone jest to schorzenie?

Na początku wykonywana jest artroskopia, tzn. metoda leczenia stawy kolanowego. Jest ona uznawana za lekko inwazyjną. Polega na wprowadzeniu kamery do wcześniej zrobionego otworu. Do drugiego otworu wkłada się z kolei niezbędne do wszelkich napraw narzędzia. Dzięki kamerze specjalista może precyzyjnie zoperować dane miejsce. Po zakończeniu zabiegu operowanej osobie zakładane są szwy. Najczęściej zostawanie w szpitalu nie jest konieczne. Przy rekonstrukcji ACL, poprawia się wówczas każdy uraz, który przeszkadza w dotarciu do więzadła. Jeżeli musi być na nas przeprowadzana artroskopia kolana Wrocław posiada sztab specjalistów, którzy mogą wykonać taki zabieg. Jak wspominano, artroskopia jest początkowym etapem dla rekonstrukcji więzadła krzyżowego. Więcej informacji

Kolejnym krokiem jest pobieranie fragmentu tkanki: więzadłowej lub ścięgnistej, zazwyczaj z okolic operowanego miejsca. Pobrany materiał wprowadzany jest to specjalnie wcześniej przygotowywanych tuneli, ulokowanych w kościach. Dopasowuje się go za pomocą implantów. Kolejno nakłada się dreny, które usuwa po 1,5 do 2 dni. Pobyt w szpitalu po operacji trwa 2 do 3 dni. Po 2 tygodniach od operacji wykonywana jest pierwsza kontrola. Przez ok. 10 tygodni powinno się nosić specjalistyczny stabilizator. Podobnie jak w przypadku artroskopii, jeżeli czeka nas rekonstrukcja ACL Wrocław posiada doskonałych specjalistów w tej dziedzinie, których znajdziesz tutaj: artemed.pl/szpital/operacje-i-zabiegi/rekonstrukcja-wiezadla-krzyzowego-acl.


Może zainteresują ciebie także

Na czym polega resekcja rękawowa żołądka i jak wygląda operacja na balon żołądkowy?

brzuch
Zainspirowane przez: www.huffingtonpost.com
Resekcja rękawowa żołądka to dzisiaj dość nowy i wyszukany zabieg, który nie jest jeszcze aż tak znany. Jednak jest on dziś przeprowadzany coraz częściej, ponieważ charakteryzuje się wielką skutecznością i praktycznością. Na czym polega ów zabieg?

chirurg
Opracował: Phalinn Ooi
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Zerwanie więzadła krzyżowego przedniego jest bardzo poważnym schorzeniem, którego zdecydowanie nie powinno się ignorować, ponieważ nieleczone może prowadzić do dużych konsekwencji. Kolano (orteza stawu kolanowego) przestaje być stabilne, a my narażamy się na zwyrodnienie stawu kolanowego. Dlatego też naprawdę powinno się udać na artroskopię oraz rekonstrukcję, by by być w pełni sprawnym i zdrowym.
19/04/16, 07:45:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.