Jesteś amatorem wina i nalewek? Zakup karafkę, ciesz się pięknym podaniem trunku i zatroszcz się o jego dekantację

Choć wino nie okazuje się narodowym trunkiem Polaków, szczyci się ciągle rosnącym powodzeniem i coraz częściej pojawia się na polskich stołach. Łączy się to z dogodniejszym dostępem do szlachetnych trunków, jak także tym, że również polskie wina zdobywają coraz większe uznanie wśród konsumentów. Jeżeli uwielbia się czasem skosztować wina albo nalewki, trzeba zaopatrzyć się w elegancką karafkę.


Kochasz wino? Zakup karafkę!

kieliszek z winem
Opracował: Arpit Gupta
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Osoby, które uwielbiają czasem skosztować nieco smakowitego wina, lub podają tego typu napitek na uroczystościach oraz imprezach domowych, powinny pomyśleć o sprawunku karafki do wina, które dostaniesz tutaj: tym adresem. To prawda, że wino przelane do karafek wygląda szczególnie ładnie oraz gustownie, zwłaszcza gdy w komplecie z karafką zakupuje się również ładne kieliszki albo szklaneczki. Jednak walory estetyczne nie są jedynym powodem, dla którego dobrze jest przed serwowaniem wina przelewać je do karafki. Wiąże się to bowiem z ważnym procesem dekantacji.

Wino musi odetchnąć


Szeroka grupa osób odkorkowuje butelkę trunku i od razu napełnia trunkiem szkło, niejednokrotnie butelkę otwiera się już przy stole albo podczas biesiady. Tymczasem wino czerwone musi być poddane procesowi dekantacji, co pozwala mu nieco pooddychać, a przede wszystkim rozdzielić trunek od wytwarzającego się osadu. Nalewanie wina do karafek zdaje się być łatwą i szybką czynnością, niemniej wszystko trzeba przeprowadzić wyjątkowo powoli oraz ostrożnie, gdyż jeden nierozważny ruch może zniweczyć całą pracę i spowodować, że wino ponownie pomiesza się z osadem.Zakup eleganckie naczynie na prezent


W sytuacji, jeżeli potrzebuje się inspiracji na ładny oraz interesujący podarunek dla miłośnika wina lub nalewek, można wziąć pod uwagę zakup eleganckiej karafki.

Jeżeli masz chęć dowiedzieć się więcej wiadomości na ten temat, wejdź tu, to faktycznie świetne omówienie tego zagadnienia.

Wino serwowane w karafce pięknie wygląda na stole, a jak się okazuje, nabiera także lepszego smaku, pozbywa się nieładnego zapachu oraz posmaku. W karafkach można serwować tak i wina, nalewki, jak też czystą wodę, zatem przyda się ona w naprawdę wielu wypadkach. Może służyć także jako elegancki motyw ozdobny, zwłaszcza że karafki projektowane bywają w wielu różnorakich wzorach, zarówno w duchu klasycznym, jak również współczesnym.
21/02/14, 07:44:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.