Światło do terapii światłem

W dzisiejszych czasach, pełnych pośpiechu, coraz więcej ludzi boryka się z depresjami. Każdy układ do naturalnego działania wymaga światła. Większa część ludzi cały dzień przebywa w murach przy sztucznym świetle, wobec tego system domaga się słońca.
Szczęśliwy człowiek
Opracował: Maria Morri
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Szczególną porą na wykrycie się schorzenia jest czas jesienno zimowy. Terapia antydepresantami jest w niektórych przypadkach nieodzowne, niemniej jednak nikomu nie zaszkodzi nadzwyczajne pomaganie. Leczenie depresji za pomocą lampy antydepresyjnej jest niebolesne i nie niesie ze sobą ryzyka poparzenia skóry, albowiem lampy nie wydzielają promieniowania ultrafioletowego. Lampy antydepresyjne wspierają w większości wypadków i nie powodują efektów ubocznych. Jej rezultaty widać już po paru dobach. Oświetlanie lampą powinno się zacząć po uchwyceniu pierwszych oznak depresji. Fototerapię powinno wykorzystywać się dwa razy dziennie, wcześnie rano i wczesnym wieczorem.

Lampy antydepresyjne przynoszą najlepsze wyniki, jak używa się ich od 30 do 60 minut. Powinno się przebywać w odległości mniej więcej pół metra przed lampą. Zastosowanie lampy antydepresyjnej poprawia humor i efektywność pracy. Jest zalecana osobom w każdym wieku. Może być stosowana przez niewiasty w ciąży i w czasie karmienia.

Mężczyzna
Opracował: Ghislain Berger
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Światłolecznictwo jest docenioną w wielu krajach Europy, oraz Stanach Zjednoczonych formą terapii chorób, jakich powodem są zakłócenia wewnętrznych rytmów biologicznych człowieka. Dzięki wdrożeniu lampy antydepresyjnej, pozbędziemy się jesiennej melancholii, rozdrażnienia i smutku. Lampy antydepresyjne (lampy do terapii światłem) nie powinny być stosowane przez osoby leczone preparatami farmakologicznymi, wytwarzającymi nadwrażliwość na światło.


Może zainteresują ciebie także

Z jakiego powodu systematyczne posiłki są tak istotne dla stanu zdrowia, co jeść żeby ograniczyć swoją wagę.

lunch
Opracował: Franklin Heijnen
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Pracując przez cały dzień wiele osób ma sporo problemów z właściwą dietą. Rano szybko wypijana kawa, później kolejna po pojawieniu się w pracy, a pierwszy posiłek gdzieś dopiero koło południa. A po kilkunastu godzinach spędzonych za biurkiem najadanie się potężną obiadową porcją tuż przed pójściem do spania.

W sytuacji schorzeń oczu, trzeba zasięgnąć porady lekarza okulisty. Światłolecznictwo nie może być przeprowadzane w wypadku wystąpienia migreny, również przy nadwrażliwości nerwowej. Lampy antydepresyjne są bardzo wygodne, albowiem można je używać w warunkach domowych. Jest też bezbolesne i nie niesie ze sobą ryzyka poparzenia skóry, ponieważ lampy antydepresyjne nie wydzielają promieni uv.
19/02/27, 06:40:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.