"Financial Controller" - najlepsza osoba do planowania oraz kontrolowania budżetu naszej firmy!

Kim jest zawarty w naszym temacie "financial controller"? Czym konkretnie się zajmuje - jakie w rzeczywistości są jego obowiązki? Co należy uczynić, by móc wykonywać taki zawód - jakie konkretnie wymagania należy spełnić? Czy w Polsce ten konkretny zawód jest w ogóle opłacalny? Te wszystkie rzeczy i znacznie więcej bez najbardziej małego problemu znajdziesz w tym felietonie!


Kim konkretnie bywa financial controller zapewne dobrze wie bardzo wiele person, gdyż sama nazwa ukazuje nam, co to jest za zajęcie.


interesy


Może zainteresują ciebie także

W obecnych czasach występuje znaczne zapotrzebowanie na specjalistów zajmujących się ludzką psychiką

psychologia
Zainspirowane przez: flickr.com
Wypływa to między innymi z niezwykle wysokiego poziomu stresu panującego na dzień dzisiejszy, szczególnie w gronie ludzi zamieszkujących duże miasta. Tak znaczne stężenie stresu prowadzi niekiedy do powstawania zaburzeń i chorowania na depresję. Ta natomiast jest bardzo niebezpieczną chorobą, w najgorszych sytuacjach prowadzącą do samobójstw i rozmaitych niebezpiecznych zachowań.


Iso 9001
Opracował: Biblioteca de la Universidad de Zaragoza
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


"Financial Controller" w dosłownym tłumaczeniu z angielskiego to "kontroler finansów", czy "kontroler finansowy" no i jego zadaniami bywa praktycznie wszystko związane z kontrolowanie budżetu firmy, w tym również w szczególności w jego zaplanowaniu, analizowaniu, przygotowywaniu raportów na ten konkretny temat, oraz współpracowaniu razem z pozostałymi ludźmi w tym zakresie, między innymi z działem księgowości. Aby mieć możliwość stać się kontrolerem finansowym, musimy mieć pewne predyspozycje, między innymi posiadać analityczny umysł, być bardzo odpornym na stres, czy też niewiarygodnie spostrzegawczym, lecz to nie jest wszystko. Przede wszystkim by stać się kontrolerem, powinniśmy posiadać ukończone konkretne ukierunkowane studiów (ekonomia, finanse, czy rachunkowość), dobrze jest również mieć zakończone studia podyplomowe. Wiele firm, zanim da nam możliwość zarządzania budżetem, wymaga kilkuletniego doświadczenia na bardzo podobnym stanowisku.


Dobrze jest wiedzieć, iż potrzebna bywa tu także znajomość przepisów m.in. prawa bilansowego, podatkowego, czy też dewizowego oraz ogólnych zasad rachunkowości. Zarobki kontrolera (spoglądając na okres jesień roku 2016), wynoszą od około 10 tys.

Jeżeli masz ochotę poszerzyć swą wiedzę na opisywany wątek, to zobacz nowy wpis (https://www.abk.pl/kontakt/), który z pewnością będzie dla Ciebie niezwykle ciekawy.

po ponad 15,5 tysięcy zł.
21/05/02, 08:16:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.