Zdrowie pań, czyli po jakie środki i w jakim momencie życia sięgać

Każda kobieta przechodzi przez całe życie przez określone zmiany, które są wynikiem mających miejsce w organizmie zmian hormonalnych. Pojawiają się one w okresie dojrzewania, ciąży, porodu oraz przekwitania. Każdy z tych okresów w życiu przedstawicielki płci pięknej wymaga nieco odmiennego dbania o siebie, a tym samym stosowanie innych witamin i suplementów.


Damski organizm jest przez większą część życia narażony przede wszystkim na niemałą utratę krwi. Wszystko na skutek mających miejsce co miesiąc krwawień menstruacyjnych, które u wielu kobiet mogą doprowadzić do powstawania anemii i wpływającego na funkcjonowanie osłabienia. To właśnie z tego powodu tak istotne jest, aby witaminy dla kobiet w okresie płodności miały w swoim składzie głównie żelazo oraz witaminę C, która mocno ułatwia proces jego wchłaniania - witaminy dla kobiet. Dzięki temu kobieta objęta będzie ochroną przed anemią. Takie składniki muszą zawierać także witaminy dla kobiet będących w stanie błogosławionym. W tym jednak wypadku zagrożenie anemią nie jest efektem krwawienia miesiączkowego, a rosnącego w łonie matki maluszka. Organizm matki musi bowiem wykarmić nie tylko siebie, ale także płód.
tabletki
Zainspirowane przez: http://sxc.hu/


Dość trudnym czasem w życiu każdej kobiety jest menopauza, która prędzej czy później nadejdzie. Wiele pań przechodzi ją naprawdę ciężko. Skarżą się one na uderzenia gorąca, silne pocenie się, huśtawkę nastrojów. Funkcjonowanie w tym okresie jest naprawdę nadzwyczaj trudne. Rozwiązaniem okazują się być tabletki na menopauzę, które naprawdę doskonale radzą sobie ze wspomnianymi dolegliwościami (link). Tabletki na menopauzę mogą mieć w swoim składzie między innymi ekstrakt z soi, który dostarcza kobiecemu ciału substancje wykazujące działanie podobne do kobiecych estrogenów, których w czasie przekwitania po prostu robi się za mało.


Suplementy tego rodzaju mogą zawierać również wyciąg z koniczyny czerwonej. W nim też obecne są fitoestrogeny, za sprawą których objawy będące typowe dla menopauzy nie są aż tak dotkliwe (zapytaj w aptece). W aptekach kupić można mnóstwo specyfików tego rodzaju, których stosowanie jest w przypadku większości kobiet całkowicie bezpieczne. Zawsze dobrze jest jednak poradzić się swojego lekarza ginekologa lub przynajmniej farmaceuty.

Jeżeli ten artykuł wydaje Ci się ekscytujący, sprawdź naszą informację (http://www.jednosc.pl/index,PL) opisującą analogiczny temat. Prawdopodobnie ona również Cię zainteresuje.

W przypadku przekwitania wskazana jest również hormonalna terapia zastępcza. Istotnie poprawia ona samopoczucie przedstawicielek płci pięknej, w u których praca jajników powoli ustaje.
22/10/04, 08:12:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.