Piecza nad odchodzącymi krewnymi

Dbałość paliatywna obejmuje opiekę nad ciężko chorymi, poprzez przeznaczenie terapii znieczulającej, aby poprawić ich jakość życia w ostatnim czasie choroby.

Chory nie ponosi żadnych wydatków za świadczenia zdrowotne użyczane w opiece paliatywnej.
Opieka paliatywna w domu pacjenta jest nieraz dla niego najlepszym rozstrzygnięciem.

Mieszka on pośród bliskich osób i nie czuje się opuszczony w owych trudnych momentach. Bywają takie warunki, kiedy piecza nad odchodzącymi krewnymi jest nierealna z wielorakich powodów. Wtedy istnieje szansa ulokowania pacjenta w hospicjum (śląskie). Nie jest to prosta decyzja dla bliskich, jednakże w takiej sytuacji chodzi o pomoc schorowanemu. W owej placówce jest ciągły dostęp do leków znieczulających. Lekarze i pielęgniarki w jakiejkolwiek sytuacji umieją i mają szansę pomóc cierpiącym, posiadają do tego stosowne narzędzia.

Hospicjum śląskie Świętego Franciszka w Katowicach zajmuje się jedynie leczeniem objawowym, którego zamysłem jest leczenie niewygody położenia, w którym odnajduje się chory, a nie powodów choroby. Kluczowym działaniem jest dążność do zniesienia, lub ograniczenia
Pielęgniarki w szpitalu
Opracował: The All-Nite Images
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
odczuwanego przez pacjenta bólu. Nadzwyczaj znacząca jest także usunięcie pozostałych niedomagań cielesnych. Obecność psychologa, kapelana, oraz ochotników związana jest z przeżywaniem sytuacji w jakiej znajduje się pacjent, przez niego samego, również jego środowisko. Ochotnik odgrywa niejednokrotnie niezwykle istotną rolę w opiece hospicyjnej.


Może zainteresują ciebie także

Psychoterapeuta kraków, zajęcia grupowe

Psychoterapia
Zainspirowane przez: flickr.com
W dzisiejszych czasach niesamowicie prosto się zgubić. Bywa, że sami już nie wiemy w jaki sposób funkcjonować, kłopoty nas przytłaczają, dochodzi do ciężkich sytuacji, z którymi nie potrafimy sobie poradzić. W takiej sytuacji dobrze wziąć pod uwagę to, by udać się po wsparcie do fachowca.

Nie tylko pomaga samemu pacjentowi, asystując mu w chorobie, ale też rodzinie, okazjonalnie wyręczając ją w opiece nad chorym, przekazuje własne doświadczenia połączone z opieką i duchowym przeżywaniem czasu choroby, umierania bliskiej osoby.

Hospicjum śląskie na ogół przyjmuje chorych z zaawansowaną chorobą nowotworową.

Przeróżne informacje z reguły uaktualniają się dość często - solidna treść (https://goo.gl/maps/XhYFj9YkNko) zawsze się przyda. Chcąc się z nią zaznajomić, wejdź w poniższy link - pod nim wszystko dla Ciebie opisaliśmy.

Przeważnie posiadają już za sobą wszelkie możliwe kuracje, za wsparciem jakich medycyna stara się leczyć raka, i znajdują się w końcowych fazach choroby.

Jeżeli ciekawi Cię ciąg dalszy orbitrek magnetyczny tego tematu zachęcamy do kolejnego artykułu, który czeka na Ciebie pod podanym linkiem. W nim odejdą wszelkie Twe niepewności.

Celem pracy lekarzy i pielęgniarek nie jest już walka z rakiem, lecz minimalizowanie przykrego bólu.
Ból, żal, strach są zupełnie ludzkie, prawdziwe i są nieodłączną cząstką losu.
20/02/24, 07:52:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.