Leki bez recepty które warto mieć w domowej apteczce

W domowej apteczce, poza specyfikami wydawanymi na receptę, jakie używasz Ty bądź ktoś z Twoich bliskich, winny znaleźć się następujące medykamenty: przeciwbólowe, na ból gardła, udrażniające zatoki, na gorączkę, przeciwkaszlowe, przeciwalergiczne, uspokajające, wykorzystywane przy urazach, żołądkowe, środki witaminowe a także podstawowe minerały, i oprócz tego termometr lekarski.

Jeżeli ból jest dotkliwy lub pomimo przyjmowania środków przeciwbólowych utrzymuje się zbyt długo, nieodzownie odwiedź medyka, to on zdecyduje o dalszym leczeniu.

Jeżeli użyta w niniejszym tekście retoryka do Ciebie przemawia, to zobacz tu implanty dentystyczne kraków inne tego rodzaju posty - one odnoszą się do analogicznej problematyki.

W pozostałych sytuacjach powinny wystarczyć lekarstwa przeciwbólowe dostępne bez przepisu lekarza. Preparatów jest mnóstwo, niemniej jednak z reguły mieszczą jedną z trzech substancji walczących z bólem: paracetamol, ibuprofen, kwas acetylosalicylowy.

Lek na katar
Opracował: http://pixabay.com
Zainspirowane przez: http://pixabay.com
Przyjąwszy farmaceutyki znieczulające pamiętaj, żeby nie przekraczać zalecanych dóz dziennych. Jeśli jeden środek nie działa, nim zastosujesz kolejny, zwróć uwagę, którą niesie substancję znieczulającą oraz porównaj go z lekiem, który okazał się nieskuteczny. Kiedy składnik przeciwbólowy jest identyczny, przypuszczalnie ów preparat także nie rozwiąże twego problemu, zaś Ty możesz się narazić na ryzyko nadużycia środka znieczulającego. Pamiętaj również, iż istnieją preparaty przeciwbólowe dla dzieciaczków, jakich dawki, formy a także smak są wypracowane specjalnie z myślą o małych pacjentach.

Jak właściwie przechowywać apteczkę? Apteczkę - odkrztuszanie z flegaminą - jak też mieszczące się w niej preparaty przechowuj w taki sposób, by: nie uległy popsuciu, nie zaszło przypadkowe spożycie (na przykład przez dzieci), nie można było pomylić lekarstw.

Jeśli zaciekawił Cię opisywany materiał, koniecznie sprawdź dodatkowo ten link! To świetna oferta (https://www.rehaexpert.pl/) i tu odnajdziesz dodatkowe informacje.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby wydzielenie specjalnej szuflady, w której znalazłaby się apteczka. Szafa winna znajdować się odpowiednio wysoko, żeby maluchy nie miały do niej dojścia. Dobrze też, żeby była zamykaną na klucz.

Na ogół apteczki lokujemy w szafkach w toalecie bądź kuchni. Nie jest to najbardziej odpowiednie podejście. Duża wilgoć (umywalnia) i wysoka temperatura (umywalnia jak też kuchnia), z pewnością nie służą gromadzeniu leków i preparatów opatrunkowych.

Pamiętaj też, by przed użyciem środka z apteczki skontrolować jego datę ważności jak też zgodność opakowania z zawartością.
20/04/25, 08:06:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.