Jakie istnieją testy na płodność do wykonania samodzielnie w domu?

Przychodzi w życiu praktyczne każdej osoby taki moment, iż zaczyna chcieć potomka. Decyduje się zatem na ten etap i zaczyna starania, które mają na celu ciążę. Pierwsze parę miesięcy są zazwyczaj dość miłe, jednak po sporej ilości porażek zaczyna się budzić w małżeństwie niepokój, iż coś jest nie w porządku. Udają więc do lekarza fachowca, który wykona konkretne badania, specjalistyczne oraz bardzo szczegółowe.


leczenie niepłodności
Zainspirowane przez: http://www.gyncentrum.pl/
Dla pań zasadniczym zadaniem jest zrobienie testu owulacyjnego. Jest to test na płodność, który można zrobić samemu, ponieważ przypomina do testu ciążowego i wykonuje się je identycznie. Testy na płodność trzeba wykonywać regularnie przez cały miesiąc, a jeśli rezultaty będą niepoprawne należy udać się na kolejne badania. Zazwyczaj wynik negatywny oznacza, iż kobieta ma cykl bezowulacyjny, jednakże od czas do czasu zdarza się to każdej. Jeżeli natomiast owe cykle będą pojawiać się częściej, należy zrobić dalsze badania, tym razem bardziej szczegółowe. Jeśli chodzi o mężczyzn na rynku istnieją od niedawna testy do zrobienia w domu na płodność. Wykazują one, jak bardzo w spermie jest plemników. Przy rezultaty ujemnego okazuje się, że plemników jest bardzo mało.

Każda kobieta ma sposobność wykonania test na płodność w domu (--> zrób test na płodność !). Chodzi w ni konkretnie o pokazanie jak dużo hormonu luteinizującego dana kobieta posiada w organizmie, poprzez to, iż kobieta posiada wysoki poziom owego hormonu, ma możliwość dowiedzieć się, czy zajdzie w ciążę, czy jednak nie.

Podoba Ci się ten artykuł? To przejdź do oferty dentysta warszawa wola, aby zaznajomić się z ciekawymi informacjami na ten temat, jakie dla Ciebie podaliśmy.

Bardziej dokładny jest test na płodność przeprowadzany u lekarza albo w laboratorium. Starczy jedynie zanieść próbkę moczu.


W domu kobieta musi o jednakowej godzinie zrobić test, idealną porą jest noc albo ranek. Identycznie przeprowadza się test testy na nietolerancję pokarmową na płodność dla mężczyzn, z tym że tutaj sprawdzana jest sperma. Bada się zagęszczenie plemników w nasieniu, gdyż jest to bardzo częsta przyczyna kłopotów z zapłodnieniem. Jeśli ilość plemników jest niewystarczająca mężczyzna powinien wybrać się do lekarza, czyli dokładniej urologa. Bez wątpienia to lekarz powinien zaordynować potrzebne badania i czuwać nad pragnącą dziecko parze.
20/07/10, 08:26:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.