Zestaw usług bankowych do chwili obecnej znacznie się poszerzył

Z biegiem czasu banki, analogicznie jak sporo instytucji, ulegały ewolucji. Podobnie zmieniały się usługi, wykonywane przez banki. Zasadniczą ofertą było zawsze otwieranie konta osobistego, na którym trzymało się pieniądze. W ten sposób zagwarantowane jest większe bezpieczeństwo gotówki niż w przypadku samodzielnego ich przechowywania. Banki w każdym czasie chciały uchodzić za instytucje godne zaufania, tak by nie traciły swoich klientów.
Zasób usług oferowanych w bankach do chwili obecnej w znaczny sposób się pwoiększył.
finanse
Opracował: reynermedia
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Na przykład na dzień dzisiejszy nikogo już nie dziwi, że w bankach oferowane są usługi i produkty przeznaczone nie tylko dla zwykłych klientów, lecz także dla grup. Taką grupą jest przede wszystkim firma. Obecnie na kwestię „jakie konto firmowe wybrać?” (http://www.bgz.pl/dla_firmy/male_srednie/rachunki/) odpowiedzi na temat nie trzeba długo szukać. Informacje w kwestii oferty banku dla firm można uzyskać w oddziale danego banku lub na jego stronie WWW.


Może zainteresują ciebie także

Współczesne usługi bankowe

Kredyty i pożyczki
Opracował: włodi
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Banki tworzą typ instytucji od dawna służący ludziom. Już w bardzo dawnych czasach ludzie zauważyli, że o wiele lepiej jest wpłacić własne środki na konta w banku niż trzymać środki na własną rękę. W ten sposób w obecnych czasach już bardzo niewiele osób trzyma swoje pieniądze w przysłowiowej skarpecie. Wzrost zaufania do banków wywołany jest również ewolucją w technologii, w ten sposób rozwojowi uległy także używane tam zabezpieczenia.


Kredyty

Jedną z najbardziej typowych usług bankowych jest kredyt. Stanowi on swego rodzaju zapomogę udzielaną użytkownikowi. Cechą rozpoznawczą kredytu, a także tą, która odróżnia go od pożyczki, jest fakt, że biorąc kredyt bankowy klient musi poinformować bank o celu, na jaki chce przeznaczyć pieniądze. A cele te bywają bardzo różnorodne. Występują zresztą nawet charakterystyczne rodzaje kredytów przeznaczone konkretnie na wybrany cel. Zaliczają się do nich na przykład kredyty mieszkaniowe. Banki oferują również specjalną usługę dla ludzi, którzy są zadłużeni w wielu różnych
finanse
Zainspirowane przez: http://pixabay.com
miejscach. Jest to tak zwana konsolidacja kredytów, a więc połączenie ich w jeden, z oddalonym terminem zwrotu.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.