Byłeś legalnie zatrudniony w danym roku podatkowym? Musisz rozliczyć się z Urzędem Skarbowym! Poznaj swoje prawa i obowiązki.

Każdy z nas, kto w konkretnym roku podatkowym był zatrudniony, a w efekcie osiągał jakiś dochód, jest zobligowany do rozliczenia się z fiskusem. Jest to wynik obowiązującego na terenie naszego kraju prawa podatkowego. Jego lekceważenie wiąże się z naprawdę dotkliwymi konsekwencjami. Dobrze jest o tym pamiętać.
Jeszcze nie tak dawno temu rozliczenie z Urzędem Skarbowym rzeczywiście nie było łatwe. Trzeba było samodzielnie wypełnić specjalny formularz lub powierzyć to innej osobie, która pobierała za to naprawdę niemałe pieniądze. Z uzupełnionym formularzem trzeba było udać się do Urzędu Skarbowego, tracąc przy tym nieraz naprawdę bardzo dużo czasu. Dzisiaj sprawa ta jest dużo prostsza (PI-TAX.pl). Wszystko za sprawą nowoczesnych technologii i Internetu. Obecnie bowiem z Urzędem Skarbowym można rozliczyć się , wykorzystując do tego celu Internet. Wymagany jest jedynie komputer oraz specjalny program PIT.
podatki
Opracował: GotCredit
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Może zainteresują ciebie także

Pracujesz legalnie w Polsce? Rozlicz się Urzędem Skarbowym!

analiza podatkowa
Opracował: Images Money
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Obowiązujące na terenie Polski prawo podatkowe – podobnie, jak prawa podatkowe na terenie innych państw – nakłada na swoich obywateli konieczność rozliczenia się z fiskusem. Czas na to jest zawsze do końca kwietnia roku, który jest po danym roku podatkowym. Znaczy to, że za rok 2015 rozliczamy się z fiskusem do końca kwietnia 2016 roku. Jak to wszystko usprawnić?


PIT 2015 jest prostym w obsłudze programem, który umożliwia samodzielne rozliczenie się z Urzędem Skarbowym. Aby z pomocą programu PIT 2015 uzupełnić odpowiedni formularz PIT, nie trzeba posiadać żadnej specjalistycznej wiedzy ani umiejętności.

Dochodzisz do przekonania, że dobrze by było powiększyć swoją wiedzę na wyjaśniany tutaj temat? Kliknij zatem na ten odnośnik oraz przeczytaj więcej na ten temat (https://www.kancelaria-adwokat.biz/).

Program PIT naprawdę dokładnie pokazuje, co w którym miejscu trzeba wpisać. Równocześnie jego obsługa jest banalnie prosta, dzięki czemu poradzi sobie z nią każdy. Program sprawdza, czy w formularzu nie ma pomyłek. Jeśli stwierdzi ich obecność, nie umożliwi przesłania formularza do Urzędu Skarbowego. Jest to więc rewelacyjne rozwiązanie, które pozwala mieć pewność, że do fiskusa trafia właściwie wypełniony PIT , w którym nie ma żadnych (czytaj: ). W efekcie możemy mieć pewność, że nie trzeba będzie składać tak zwanej korekty. Wysyłanie zeznania przy pomocy globalnej sieci komputerowej to również ogromna oszczędność czasu. Wszystko zrobimy bowiem, siedząc wygodnie we własnym domu. Nawet na moment nie musimy wychodzić z domu.


Internet jest bez najmniejszych wątpliwości naprawdę przydatnym osiągnięciem technicznym. Za sprawą tego możemy już nie tylko zrobić zakupy, ale także wysłać zeznanie do Urzędu Skarbowego. To naprawdę bardzo duże ułatwienie, z którego decyduje się skorzystać coraz więcej Polaków. A całkiem niedawno takiego rozwiązania się baliśmy.
19/06/25, 10:22:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.