Co to jest alergia i w jakiej sytuacji się może pojawić? Jakie istnieją metody, żeby ją zmniejszyć? Jak ją leczyć?

Alergologia jest dziedziną medycyny, zajmuje się wykrywaniem i leczeniem różnorakiego rodzaju alergii. Alergie jak wiemy, to nieodpowiednie reakcje organizmu na zewnętrzne bodźce, jakie określamy alergenami. Odpowiedzialny jest za nie nasz układ immunologiczny.

Możemy wyróżnić parę rodzajów alergenów. Pierwsze z nich to alergeny pokarmowe, które wprowadzane są do naszego organizmu z jedzeniem, kolejne alergeny kontaktowe - bardzo często uczulające naszą skórę, kolejne alergeny wziewne, które wdychane są przez układ oddechowy, a także różnorodnego rodzaju lekarstwa, antybiotyki oraz środki znieczulające. Lekarz alergolog będzie najbardziej pomocny nie tylko w takiej sytuacji, jak stwierdzimy, że cierpimy na alergię. Często tak jest, że obserwowane objawy chorobowe nie powinny jednoznacznie wskazywać na reakcję uczuleniową, coraz częściej natomiast konieczne jest wykonanie testów alergologicznych (więcej na tutaj).
uczulenie u dzieci
Opracował: Vileda
Zainspirowane przez: Vileda


Do najbardziej znanych alergenów możemy zaliczyć kurz, roztocza a także pyłki roślin. Po stwierdzeniu alergii, w wielu sytuacjach można wybrać terapię, która polega na odczulaniu, czyli stopniowym podawaniu małych dawek alergenu. Alergia właściwie odnosi się do ludzi w każdym wieku. Taka typowa choroba alergiczna jest atopowym zapaleniem skóry, jaka bardzo często ustępuje przed ukończeniem dziesiątego roku życia, zaś w późniejszych latach pojawia się astma oskrzelowa. Jeżeli objawy alergii odnoszą się do układu oddechowego, to tak jak w sytuacji astmy oskrzelowej, z pomocą pojawia się pulmonolog.

Może zainteresują ciebie także

Czym jest alergia i jak się może pojawić? Jakie są sposoby, żeby ją zmniejszyć? Jak ją wyleczyć?

Alergologia to dziedzina medycyny, zajmuje się rozpoznawaniem a także leczeniem różnego rodzaju alergii. Alergie jak wiadomo, to nieprawidłowe reakcje organizmu na bodźce zewnętrze, jakie określamy alergenami. Odpowiada za nie nasz układ immunologiczny.


Bardzo często jednakże alergia ujawnia się w dzieciństwie, w tego rodzaju zdarzeniu ze wsparciem przychodzi alergolog dziecięcy. W zależności od miejsca, w jakim żyjemy realna jest bardziej profesjonalna oferta takich usług, mimo to największe możliwości istnieją w większym mieście, tak więc jak alergolog dziecięcy Warszawa będzie na pewno najlepszą destynacją.

Nie można z pewnością bagatelizować żadnych tego rodzaju objawów, szczególnie w przypadku naszego dziecka. Dlatego warto skonsultować się ze specjalistą - skontaktuj się Jeżeli nie będziemy o tym pamiętać i to zlekceważymy, to w przyszłości mogą z tego powodu wyniknąć inne kłopoty. Z tego więc względu nie można na pewno tego lekceważyć, dzięki czemu unikniemy niepotrzebnych komplikacji życiowych.
19/02/11, 02:51:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.