Zadbaj o wystrój własnej restauracji!

Co jest najbardziej istotne w chyba każdej restauracji? Smakowita kuchnia i porządna obsługa kelnerska. Jednakże to akurat jeszcze nie wszystko. Należy również pamiętać, że czymś niesamowicie istotnym jest to, aby nasza restauracja gustownie się prezentowała. Osobiście nie zwracam dużej uwagi na tego typu szczegóły - jednakowoż jestem raczej w mniejszości.
Urządzanie wnętrza restauracji
Opracował: RubyGoes
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Poza tym, i tak w jakiś sposób tam wnikam w prezencję restauracji, to silniejsze ode mnie. Początkowo pragnę polecić Tobie to, aby porozglądać się za porządnym projektantem wnętrz - w końcu projektant umie zaprojektować restaurację w umiejętny sposób.

Solidny projektant wnętrz jest wymagany! Wiem, że chciałbyś trochę sobie zaoszczędzić na projektach wnętrz restauracji (spróbuj swoich sił: a i pewnie sądzisz, iż masz niesamowity gust, lecz fakty są takie, że w wielu przypadkach sytuacja jest taka, iż taka restauracyjka, która w założeniu miała być pełna klimatu, jest po prostu kiczowata. Można powiedzieć, że to nic rzadkiego. Naprawdę gustowna knajpka to rzadkość. Jadłem w chyba wszystkich wrocławskich lokalach, więc dobrze wiem o czym mówię akurat w tym momencie.

Dekoracje wnętrza w restauracji
Opracował: Cameleo
Zainspirowane przez: Cameleo
W bardzo dużym błędzie są tacy restauratorzy, które mają lokal od dłuższego czasu i uważają, iż tak czy siak jakieś zmiany nie są czymś koniecznym. Trudno jednak jakoś się z tym zgodzić, bo definitywnie każda restauracja (zobacz meble do restauracji) (dalej) co pewien czas wymaga zmian. Takie są realia prowadzenia restauracji. Uważam, iż wykańczanie wnętrz (aranżacje) jest inwestycją, która definitywnie nigdy nie może być jakoś przez nas olana. Żywię nadzieję, że po zaznajomieniu się z tymi radami będziesz bardziej sensownie podchodzić do prowadzenia restauracji.

Może zainteresują ciebie także

Smaczne jedzenie w knajpie to tylko połowa sukcesu

Wnętrze restauracji
Opracował: Kurman Communications, Inc.
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Restauracja to miejsce, gdzie udają się ludzie w wolnych chwilach, w pierwszej kolejności żeby się zrelaksować i skosztować smacznych dań. Jest to także miejsce, w którym odbywają się ważne rozmowy i spotkania biznesowe, jak również kolacje we dwoje. Powinno być zatem urządzone w sposób możliwie uniwersalny, a do tego efektowny. Nierzadko bowiem widuje się restauracje urządzone w stylu za bardzo słodkim i kiczowatym, w wyniku czego są bardziej podobne do sal weselnych. W zasadzie wystrój restauracji uzależniony jest w pierwszej kolejności od jej charakteru.


Chciałbym także tak jakby zaapelować - w żadnym razie w lokalu nie może być za wielu stolików - niedaleko siebie. To często dostrzegalne zjawisko. A przecież klienci chcą w spokoju usiąść, porozmawiać z własnym towarzyszem. Ciężko spożywać potrawy bądź konwersować w ścisku. Poza tym, takowa knajpa automatycznie traci nieco na jakości.

A więc pamiętaj, że sporo zależy od ogólnego wystroju lokalu. W żadnym razie nie powinieneś myśleć, iż może być inaczej. Mam wielką nadzieję, że polskie restauracje będą nieustannie powiększały swój poziom.
18/07/22, 07:10:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.