Oprzyrządowanie apteczki domowej

Za wyposażenie domowej apteczki musi odpowiadać jednaosoba dorosła. Ona będzie odpowiedzialna nie tylko za wyposażenie, ale również za bezpieczeństwo składowania panaceów. Apteczka domowa powinna znajdować się w suchym i zaciemnionym miejscu, a więc nie powinna to być kuchnia bądź łazienka.


Apteczka domowa powinna być
apteczka pierwszej pomocy
Zainspirowane przez: flickr.com
dobrze ochroniona przed dziećmi. Wolno w niej gromadzić wyłącznie leki wyraźnie opisane: nazwa specyfiku, przeznaczenie, termin ważności oraz dawkowanie. Nie powinno się gromadzić nazbyt dużej ilości medykamentów.
Farmaceutyki musimy przechowywać w ich własnych, osobnych opakowaniach.

W dzisiejszych czasach naprawdę trudno znaleźć jest cenne dane, więc zgłąb przydatne materiały, które przyciągną Twoją uwagę.

Nie należy ich przelewać lub przesypywać. Wieczko każdego pojemnika musi być dokładnie zamknięte. W większości apteczek domowych znajdują się głównie specyfiki. Opakowanie panaceów kupionych na receptę powinno zostać podpisane inicjałem osoby, która przyjmuje konkretny preparat. W ów sposób nikt inny z domowników nie zastosuje owego farmaceutyku. Pośród pastylek, które mogą być stosowane przez całą familię, warto wybrać przeciwbólowe, leki na przeziębienie, przeciw stresowi, leki działające przeciw wzdęciom i zaparciom, medykamenty na wątrobę, trzustkę. Warto sprawdzić: swiatleku.pl/leki-i-wyroby-medyczne/przeziebienie. Poza panaceami warto pamiętać o maściach na skórę, działającym przeciwzapalnie, ściągająco, specyfikach do nacierania ciała, plastrach przeciwreumatycznych oraz farmaceutykach do płukania gardła oraz kropelkach do oczu w jednorazowych opakowaniach.


Apteczka pierwszej pomocy. W domowej apteczce powinien znaleźć się sprzęt medyczny
Zielona apteczka
Opracował: Medisave UK
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
nieodzowny do opatrywania ran zaistniałych w wyniku oparzenia, zranienia, itd. Przynależą do nich: rękawiczki jednokrotnego użytku, bandaże o przeróżnej szerokości, w tym bandaże elastyczne, trójkątne chusty, gaza oraz wata opatrunkowa, nożyczki do cięcia bandaży, klamry opatrunkowe, pincety, woreczek na lód, plastry, płyn dezynfekujący rany, np. woda utleniona. W każdej apteczce powinien znaleźć się też ciepłomierz lekarski a także termofor.
Apteczka domowa powinna być przeglądana co parę miesięcy. Powinniśmy z niej wyjmować przeterminowane leki, leki bez opakowań, wyschnięte balsamy a także krople. Wszystkie leki, które nie nadają się już do użytku, trzeba wyrzucać do specjalnych pojemników na środki farmakologiczne, a nie razem ze odpadkami domowymi.
21/10/06, 08:07:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.