Kupowanie głównym zobowiązaniem właścicieli sal gastronomicznych

Dużo osób, głównie ze względu na fakt, że są dość zabiegani oraz mają niewiele czasu, który dzielą pomiędzy pracę a obowiązki domowe, decyduje się na jadanie w restauracjach oraz barach. Jest to szybka alternatywa dla własnoręcznego przyrządzania posiłków, która odznacza się aktualnie dość dużą popularnością.
Nie można się więc dziwić, że liczba tego rodzaju lokali cały czas rośnie. Ich właściciele i managerowie nie mają jednak łatwego zadania, gdyż prowadzenie podobnych przybytków wiąże się z wieloma obowiązkami. Najważniejszym z nich są oczywiście zakupy surowców wymaganych do
Posiłek
Opracował: a_b_normal123
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
przygotowywania dań, jakie lokal posiada w swoim menu. Z reguły, kupujący na uwadze ma dwie kwestie – jakość i cenę. Niestety, niekiedy zdarza się, że chcąc maksymalnie zaoszczędzić wybiera się artykuły niskiej jakości. Trzeba jednakże pamiętać, że jest to wyłącznie pozorna oszczędność, jako że goście bardzo szybko się zorientują, że sprzedawane potrawy nie bazują na świeżych składnikach. Dania są bowiem zdecydowanie mniej smaczne, tym samym prawidłowo dopasowane produkty, kupowanie wyłącznie u sprawdzonych sprzedawców i świeżość
Kucharz przygotywujący posiłek
Opracował: Jaume Escofet
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
wybieranych warzyw, mięsa czy owoców to priorytet. Gastronomia, zakupy gwarantują, że restauracja (zobacz restauracje lodz) bądź bar będą słynęły ze znakomitej kuchni.

Dobrze, kiedy właściciel albo manager każdego dnia rano przywozi świeże warzywa i owoce. Ich mrożenie nie jest wskazane, gdyż wtedy nie mają tak soczystego smaku. Dzięki temu, że w większości miejscowości istnieją specjalne giełdy z warzywami, nie powinno to nastręczać większych kłopotów. Tak samo trzeba postępować z mięsem. Kiedy będzie się regularnie kupowało tylko taką jego ilość, jaka jest rzeczywiście wymagana w restauracji, wówczas uniknie się marnowania jedzenia, a świeżość dań będzie prezentowała odpowiedni poziom. Rozsądne planowanie zakupów dla gastronomii może spowodować, że jakość artykułów wcale nie będzie się wiązała z dużymi cenami. Wystarczy jedynie poszukać dobrych dostawców. Poza tym, klienci są dzisiaj w stanie zapłacić rzeczywiście bardzo dużo, żeby zjeść zdrowy, pełnowartościowy posiłek. Lokale gorszej jakości są rzadko odwiedzane, także jeśli ich ceny są konkurencyjne. Powinno się mieć to na uwadze w czasie planowania zakupów żywnościowych (zobacz fakty na madrezakupy.pl).


Może zainteresują ciebie także

Czy pizzeria to dobry interes?

Śródziemnomorska pizza z tuńczykiem i czerwoną cebulą
Opracował: Rio Mare
Zainspirowane przez: Rio Mare
Jedzenie to zasadniczo bardzo dobra okazja na zarobienie pieniędzy. Przecież ludzie uwielbiają jeść, zresztą i tak nawet nie mamy innej możliwości. Oczywiście można rzec, że na codziennym jedzeniu zarabiają głównie producenci i markety. Dużo w tym prawdy, lecz prawda jest taka, iż wzrasta w dalszym ciągu ilość takich Polaków, którzy regularnie jedzą na mieście bądź korzystają z pożywienia na telefon.
18/05/03, 19:08:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.