Aktualnie zdecydowanie liczy się dobra i zauważalna reklama

Trudno dziś wybić się, przebić się do powszechnej świadomości. Nie wystarczają tylko umiejętności czy zaskakujące uzdolnienia, trzeba dodatkowo umieć się sprzedać. To niby prostsze niż w dawnych czasach, bo mamy więcej ku temu możliwości. Jednak to nie takie proste. To że istnieją możliwości, to jedno, ale trzeba też umieć skutecznie z nich korzystać, a to już nie każdy potrafi.

Billboard na drodze
Opracował: Robert Ashworth
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Obowiązuje przekonanie, że internet w dzisiejszych czasach jest głównym narzędziem pomagającym w promocji. Jest w tym oczywiście bardzo dużo prawdy, gdyż Internet udostępnia nietuzinkowe perspektywy w dziedzinie promocji. Niemniej, każdy żyje takim przekonaniem i każdy tam umieszcza swoje treści, wobec czego trochę ciężko się przebić. Wiele osób nie radzi sobie i oddaje to zadanie innym, firmom zewnętrznym, które wymyślają całą kampanię wizerunkową online.

To oczywiście kosztuje, a nie zawsze daje pożądane efekty, gdyż konkurencja nie śpi, a żeby całkowicie zdążyć za zmieniającymi się trendami nie można oszczędzać na internetowej promocji. Dlatego też mnóstwo ludzi próbuje odmiennych metod, nieszablonowych. Bardzo modny jest tak zwany marketing partyzancki, czyli działania, które mają zaskoczyć innych. Często przeprowadza się je w centrum miasta, a pomysły są takie, żeby nikt się nie domyślił, że to może być podstęp. Stąd też bardzo adekwatna nazwa dla tego sposobu promocji. Większość jednak osób próbuje konserwatywnie, ale i bardziej skutecznie. Uwagę przyciągają billboardy i telebimy, a najlepiej sieć telebimów - . To bardzo znamienne, że w czasach internetowej promocji ktoś decyduje się na takie rozwiązanie, jak promocja poza siecią. Co najważniejsze, ta metoda jest skuteczna.

Były już sytuacje, że ktoś znudzony bezrobociem i tym, że wysyłane CV znikają| gdzieś w internecie, postanowił spróbować z billboardami. Wykupił ją, stworzył gigantyczny plakat ze swoim zdjęciem, z wypisanymi kwalifikacjami, tak żeby potencjalny pracodawca mógł to zauważyć. Przyznać trzeba, ze to bardzo kreatywne. Nie dość, że ktoś staje się bardziej widoczny niż tysiące osób w internecie, to jeszcze takie rozwiązanie problemu świadczy o wysokim poziomie pomysłowości.


Może zainteresują ciebie także

Zareklamuj własną firmę lub produkty umieszczając reklamę na ekranach LED

Billboard
Opracował: ING Group
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Kiedy poszukujemy skutecznego pomysłu na reklamę własnej firmy warto zainteresować się reklamą wielkoformatową. Każdego dnia poruszając się autem albo autobusem widzimy co jakiś czas przy drodze duże reklamy, które często zwracają uwagę przejeżdżających.
18/06/21, 16:44:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.