Jaki aromat mają co poniektóre wysokogatunkowe rodzaje polskiego wina?

Każdy wie, że do tworzenia wina konieczne są winogrona, które powinny mieć właściwe warunki do wzrostu. Myli się jednak ten, kto uważa, że w naszym kraju tego typu warunków nie ma.


Krajowe wina również mogą urzekać bogactwem smaków i aromatu.


Może zainteresują ciebie także

Jak wydajnie i sprawnie organizować zaopatrzenie w spożywcze artykuły lokalu gastronomicznego.

gastronomia
Opracował: www.audio-luci-store.it
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wielu ludziom wydaje się, że zarządzanie barem czy restauracją to prosta, łatwa i przyjemna rzecz. A jednak nawet w niewielkim lokalu gastronomicznym jest mnóstwo rzeczy do rozwiązania i równie wiele do kupna. Część z nich wystarczy kupić raz i na wiele lat będzie się miało spokój - inne wymagają codziennego pilnowania i doglądania.
Niestety z uwagi na niezbyt sprzyjający mikroklimat, są one produkowane w małych partiach. Jakkolwiek jednak w naszym kraju funkcjonuje kilkaset małych winnic oraz kilkadziesiąt dużych. Największa ilość z nich jest zlokalizowana na południu i wschodzie Polski. Powstaje tam wino białe, czerwone czy też nawet różowe. Każde z nich cechuje się wyjątkowym stylem, czyli smakiem, zapachem i odcieniem. Polska posiada wieloletnią winiarską tradycję, dlatego też co poniektóre wina polskie potrafią konkurować z tymi, które są w najwyższym stopniu cenione na świecie. Co ciekawe, bardzo korzystne dla klienta jest kupowanie takich win bezpośrednio od ich producentów.


przekąska
Opracował: J. Bałachowska
Zainspirowane przez: Good Food


Może dawać to poza tym możliwość poznania nie tylko obszaru, w którym dojrzewała winorośl, lecz również samych producentów takiego wysokogatunkowego trunku. Można się w takiej sytuacji dowiedzieć, że są to niezwykle interesujący i kompetentni znawcy. Do tworzenia swoich win używają szlachetnych i zazwyczaj także tradycyjnych gatunków winorośli. Tego typu wina mogłyby posiadać aromat czereśni, owoców cytrusowych czy też nawet papryki albo jabłek. Co poniektóre wina polskie mają także delikatną kwiatową nutę.


Niezwykle istotna dla smakoszy jest możliwość skosztowania wina. Smakosze, którzy nie chcą albo nie mają możliwości samodzielnie udać się do winnicy, takie wino mogą zakupić również w wielu specjalistycznych sklepach za ok. 50-100 złotych.
19/07/22, 07:26:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.