Jaki aromat mają co poniektóre wysokogatunkowe rodzaje polskiego wina?

Każdy wie, że do tworzenia wina konieczne są winogrona, które powinny mieć właściwe warunki do wzrostu. Myli się jednak ten, kto uważa, że w naszym kraju tego typu warunków nie ma.


Krajowe wina również mogą urzekać bogactwem smaków i aromatu.


izolacje.gda.pl/pl/chlodnictwo-przemyslowe,15
Opracował: Offutt Air Force Base
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Może zainteresują ciebie także

W jaki sposób zrobić polecaną restaurację?

karta menu
Opracował: Franklin Heijnen
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
By otworzyć restaurację trzeba się mieć świadomość, że to wcale nie jest takie łatwe, jak się wydaje. Potrzeba posiadać ogromną wiedzę w prowadzeniu lokalem i dość spore doświadczenie, aby restauracje dawały przychód. Do utworzenia znakomitej restauracji trzeba paru zasadniczych aspektów. Pierwszą rzeczą jest odpowiednia lokalizacja. Miejsce musi zachęcać ewentualnych kontrahentów własną aparycją. Bardzo istotna jest też lokalizacja lokalu. Im ulica jest bardziej modna, tym na pewno więcej klientów zawita w restauracji.


Niestety z uwagi na niezbyt sprzyjający mikroklimat, są one produkowane w małych partiach. Jakkolwiek jednak w naszym kraju funkcjonuje kilkaset małych winnic oraz kilkadziesiąt dużych. Największa ilość z nich jest zlokalizowana na południu i wschodzie Polski. Powstaje tam wino białe, czerwone czy też nawet różowe. Każde z nich cechuje się wyjątkowym stylem, czyli smakiem, zapachem i odcieniem. Polska posiada wieloletnią winiarską tradycję, dlatego też co poniektóre wina polskie potrafią konkurować z tymi, które są w najwyższym stopniu cenione na świecie. Co ciekawe, bardzo korzystne dla klienta jest kupowanie takich win bezpośrednio od ich producentów.


przekąska
Opracował: J. Bałachowska
Zainspirowane przez: Good Food


Może dawać to poza tym możliwość poznania nie tylko obszaru, w którym dojrzewała winorośl, lecz również samych producentów takiego wysokogatunkowego trunku. Można się w takiej sytuacji dowiedzieć, że są to niezwykle interesujący i kompetentni znawcy. Do tworzenia swoich win używają szlachetnych i zazwyczaj także tradycyjnych gatunków winorośli. Tego typu wina mogłyby posiadać aromat czereśni, owoców cytrusowych czy też nawet papryki albo jabłek. Co poniektóre wina polskie mają także delikatną kwiatową nutę.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.