Jaki aromat mają co poniektóre wysokogatunkowe rodzaje polskiego wina?

Każdy wie, że do tworzenia wina konieczne są winogrona, które powinny mieć właściwe warunki do wzrostu. Myli się jednak ten, kto uważa, że w naszym kraju tego typu warunków nie ma.


Krajowe wina również mogą urzekać bogactwem smaków i aromatu.
Niestety z uwagi na niezbyt sprzyjający mikroklimat, są one produkowane w małych partiach. Jakkolwiek jednak w naszym kraju funkcjonuje kilkaset małych winnic oraz kilkadziesiąt dużych. Największa ilość z nich jest zlokalizowana na południu i wschodzie Polski. Powstaje tam wino białe, czerwone czy też nawet różowe. Każde z nich cechuje się wyjątkowym stylem, czyli smakiem, zapachem i odcieniem. Polska posiada wieloletnią winiarską tradycję, dlatego też co poniektóre wina polskie potrafią konkurować z tymi, które są w najwyższym stopniu cenione na świecie. Co ciekawe, bardzo korzystne dla klienta jest kupowanie takich win bezpośrednio od ich producentów.


Może zainteresują ciebie także

Jakie potrawy moglibyśmy przygotować na ruszcie gazowym i czy nasze potrawy będą każdemu smakować?

profesjonalne grille gazowe
Opracował: www.sweet-home.pl
Zainspirowane przez: www.sweet-home.pl
Okres letni to pora, kiedy wszyscy ludzie pragną trochę wypocząć od swych powszednich zadań oraz łyknąć trochę świeżego powietrza. Można co prawda pojechać gdzieś daleko, ale nie ma nic lepszego niż spędzanie czasu w grupie rodziny.


Można by z nimi co jakiś czas udać się na działkę, żeby zrobić tam ognisko albo grilla.


przekąska
Opracował: J. Bałachowska
Zainspirowane przez: Good Food


Może dawać to poza tym możliwość poznania nie tylko obszaru, w którym dojrzewała winorośl, lecz również samych producentów takiego wysokogatunkowego trunku. Można się w takiej sytuacji dowiedzieć, że są to niezwykle interesujący i kompetentni znawcy. Do tworzenia swoich win używają szlachetnych i zazwyczaj także tradycyjnych gatunków winorośli. Tego typu wina mogłyby posiadać aromat czereśni, owoców cytrusowych czy też nawet papryki albo jabłek. Co poniektóre wina polskie mają także delikatną kwiatową nutę.


Niezwykle istotna dla smakoszy jest możliwość skosztowania wina. Smakosze, którzy nie chcą albo nie mają możliwości samodzielnie udać się do winnicy, takie wino mogą zakupić również w wielu specjalistycznych sklepach za ok. 50-100 złotych.
18/07/11, 15:49:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.