Czy zastanawiałeś się o tym, żeby być freelancerem?

Dzisiaj coraz bardziej modne staje się dawanie coraz większej swobody pracownikom. Mało firm pracuje teraz w sztywnym ośmiogodzinnym systemie pracy – mnóstwo firm jest przykładowo otwartych przez kilkanaście godzin dziennie, a pracownicy mogą przyjść do pracy, o której mają ochotę – istotne jest to, aby przepracowali w sumie osiem godzin, jednakże mogą to zrobić w dowolnie wybranych widełkach czasowych. Jeszcze mocniej popularna staje się praca zdalna – obecnie przeżywa prawdziwy boom przede wszystkim na Zachodzie, jednakże moda ta powoli dociera również do Polski i w krótkim czasie z pewnością stanie się jeszcze bardziej popularna.


freelancer
Opracował: markus spiske
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Sporo osób nie pracuje teraz na umowę o pracę w jednej firmie, ale na umowy zlecenia w paru różnych miejscach, wykonując właściwie całą pracę we własnych domach. Kiedy z jakichś względów nie możesz albo nie chcesz podjąć pracy na pełny etat w biurze, wówczas możesz także pomyśleć o zostaniu freelancerem. Często jako freelancerzy pracują dzisiaj przede wszystkim informatycy – nie da się ukryć, że praca informatyka jest to praca freelancer którą może wykonywać niemalże w każdym miejscu na świecie – obecnie właściwie wszyscy są podłączeni do Internetu właściwie przez cały czas, dlatego wysyłanie wyników takiej pracy nawet na drugi koniec świata nie powoduje najmniejszych kłopotów. Zobacz najlepsze ogłoszenia:


Jeżeli zastanowimy się mocniej, okaże się, że zwykle informatycy są sporymi introwertykami, którzy wolą spędzać czas przy laptopie niż poświęcać go na rozmowę z innymi. Jeżeli takiej osobie zaproponuje się pracę w charakterze freelancera, wówczas niewątpliwie będzie wielce zadowolona.

Interesuje Cię, czym są autorskie źródła (http://www.psmtechnik.pl/litery-przestrzenne,7,pl)? Jeżeli tak, to wystarczy wejść w poniższy link i tam odkryjesz wiele ciekawych informacji w tym temacie.

Freelancerzy czasami zakładają własną działalność gospodarczą, dzięki której są w stanie spłacać wszystkie podatki i inne płatności, a w dodatku samodzielnie zarządzać swoimi finansami. Praca freelancera ma jeszcze dodatkowo tę wielką zaletę, że może być wykonywana nie tylko w każdym miejscu na świecie, ale również o dowolnej porze.


freelancer
Opracował: markus spiske
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Freelancerzy często mają dużą swobodę w kształtowaniu swojego dnia pracy – jeśli na przykład lubisz sobie pospać rano, a wolisz pracować nocą, niemalże nic nie stoi temu na przeszkodzie. Praca freelancera jest świetna przede wszystkim dla tych, których męczą sztywne reguły pracy biurowej – jeśli Ty również należysz do takich osób, wówczas bez wątpliwości powinieneś spróbować pracy jako freelancer. Możemy Ci niemalże zagwarantować, że będziesz zadowolony z decyzji o porzuceniu ciepłej posadki w biurze, którą miałeś wcześniej.
20/09/11, 08:22:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.