Właściciel pisząc uregulowania dla swojego e-sklepu, powinien zapoznać się z aktualnymi aktami prawnymi

Sklepy sieciowe stają się coraz powszechniejsze jako miejsce robienia zakupów, stanowiąc alternatywę i konkurencję dla tradycyjnego handlu. Decyduje o tym przede wszystkim funkcjonalność. Pomimo tego zarówno klienci, jak i właściciele sklepów internetowych narzekają na pewne niedogodności charakterystyczne dla sprzedaży internetowej.
zasady zakupów internetowych
Opracował: Jorge Franganillo
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Nabywcy pragnęliby być lepiej obsługiwani przez możliwie jak najlepiej zorientowanych doradców infolinii. Brakuje im szczegółowych opisów przedmiotów i prawdziwych zdjęć. Pragnęliby także unikania przykrych zdarzeń powiązanych ze oddawaniem lub reklamacją produktu. Z drugiej strony właściciele skarżą się na kontrahentów nadużywających swoich praw, choćby zamawiających produkty, których nie zamierzają potem odebrać.

W ostatnim czasie wyjątkowo uciążliwym postępowaniem, zwłaszcza dla niewielkich e-sklepów, stało się pozywanie do sądu sprzedających, którzy błędnie sformułowali instrukcję sklepu (zasady zakupów w e-sklepach). Niektórzy radcy prawni lub organizacje deklarujące chęć obrony przywilejów konsumentów, wyszukują błędne określenia i składają doniesienie o o przekroczeniu uprawnień.

Absorbujący materiał? Jeśli tak uważasz, to kliknij ten link, w serwisie kreacja opakowań, który tam miejscu się znajduje, też jest coś interesującego!

W takim momencie sprzedający szukają różnych metod, usiłując na przykład ukrywać regulamin e-sklepu przed wyszukiwarkami lub w ogóle nie wywieszając go na stronie i przedstawiając go dopiero na wyraźne życzenie potencjalnego klienta.


Może zainteresują ciebie także

Jak dużo szybciej przywrócić sprawność po szkodliwym wypadku?

Ćwiczenia rehabilitacyjne
Opracował: bwanderd
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Dzisiaj kwestia jest taka, że nawet trochę trudniejszy wypadek nierzadko nie kończy się beznadziejnie. Zapewne kiedyś ludzie bardziej bali się wypadków, bo nawet głupie złamanie nogi w wielu przypadkach kończyło się mało przyjemnie. To zresztą niezwykłe, iż medycyna idzie tak szybko do przodu. W końcu gdyby tak nie było, zapewne ludzie żyjący w tych jakże zwariowanych czasach po prostu uskarżaliby się jeszcze bardziej na stan swojego zdrowia. W jaki sposób zatem dużo szybciej dojść do siebie po wypadku?

sklep internetowy
Opracował: Serge Kij
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Mocodawca nie pozostawia jednak wątpliwości co do tego, że właściciel sklepu sieciowego musi mieć uregulowania dotyczące funkcjonowania placówki i udostępniać go klientom. Według zapisów aktu prawnego opracowany przez właściciela regulamin, powinien zawierać rodzaje i obszar wykonywanych świadczeń, warunki świadczenia tych usług, warunki techniczne oraz ograniczenie dostarczania treści bezprawnych, warunki zawierania i odstąpienia od umów oraz tryb postępowania reklamacyjnego. Jednak napisanie dokładnego regulaminu sklepu, nastręcza sprzedającym mnóstwo kłopotów. W sytuacjach niepewnych warto skorzystać z doradztwa kancelarii prawnej.

Masz zamiar poszerzyć swą wiedzę z tego tematu? Chcemy Cię wesprzeć. Trzeba przejść na nową stronę i tam dowiedz się więcej pozycjonowanie stron internetowych informacji.

Planując taką konsultację, warto mieć szkicowy regulamin e-sklepu.
20/08/27, 07:57:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.