Są przeróżne metody motywowania

Każdy szef chce, aby jego zakład rozwijała się dynamicznie i szybko, tak by zostawiała własną konkurencję cały czas za sobą. Mimo wszystko prawda jest taka, iż podwładnych trzeba motywować w właściwy sposób, warto sprawić, że będą chcieli pracować lepiej, bo będą się czuli solidnie złączeni z daną przedsiębiorstwem, a nie tylko dlatego, iż ktoś stosuje na nich przymus oraz czują się do tego niejako przymuszeni.
rozmowa na spotkaniu biznesowym
Opracował: Biblioteca de la Universidad de Zaragoza
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jeśli marzymy aby powiększyć wydajność pracy w naszej zakładzie oraz równocześnie chcemy, by podwładny został lepiej zmotywowany do swojej pracy, to z pewnością dobrze robimy, jeżeli w naszym przedsiębiorstwie będzie cykliczna ocena pracowników. Systematycznie poddajemy ocenie swoich robotników, ale nie na zasadzie punktowania ich jako osoby, lecz właśnie jako ludzi, którzy wypełniają swoje zadania, sprawdzamy w jaki sposób się z nich wywiązują, jakie jest ich zachowanie w odniesieniu do innych, jak radzą sobie z różnorakimi nieplanowanymi sytuacjami.

Kiedy chcemy, by system oceny pracowników był rzeczywiście właściwy, to na pewno nie wolno takowej oceny robić na szybko, ani nie powinniśmy pozwolić, by odbył się on jedynie raz. Musi się powtarzać, tak żebyśmy dostrzegli, czy pracownicy się poprawiają czy nie.

Żeby odnaleźć podobne informacje na opisywane zagadnienie spójrz na link (https://www.mobilnybarista.pl/), a przeczytasz w tamtym miejscu niezwykle interesujące wiadomości, które zapadną Ci w pamięć.

Oni sami chętnie zobaczą własną ocenę, tak by obejrzeć jak są postrzegani jako podwładni, mało tego taki system też ma szansę ukazać ścieżkę rozwojową na danym stanowisku, a jeśli zaproponujemy ją pracownikowi, to ma szansę się okazać, że poczuje się tak bardzo doceniony, że chętniej będzie spełniał inne polecenia.


Może zainteresują ciebie także

W jaki sposób zapewnić obsługę kadrowo-płacową w swojej firmie, rola regularnych szkoleń z prawa pracy.

Szkolenie
Opracował: NAVFAC
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wielu ludzi zaczynając przygodę z biznesem zakłada jednoosobową działalność. Jeśli dobrze pokierują rozwojem firmy, to w wielu przypadkach zaczną się pojawiać pracownicy, początkowo może ich będzie niewielu, ale z czasem ich liczba może znacznie wzrosnąć. Jednak razem z pracownikami w firmie pojawią się nowe obowiązki jakie się z tym wiążą.

dwoje ludzi na korytarzu
Opracował: Dell Inc.
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Oczywiście jak w każdym systemie też i tu mogą się odnaleźć przeróżnego rodzaju stereotypy, które będą powodowane wpływem ludzkim, jednak prawda jest taka, iż system ten posiada tak sporo wytycznych oraz kontrolnych sprawdzeń, że tego typu błędy zdarzają się dużo rzadziej, a sam system jest coraz bardziej miarodajny. Z pewnością nie będziemy żałować, kiedy z niego użytkujemy.
19/01/31, 09:18:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.