W jakiej kawiarni moglibyśmy wypić kawę z pięknym obrazkiem na mlecznej piance?

Każdy wie jak zaparzyć kawę. Nie każdy jednak potrafi zaparzyć ją tak, że każdy, kto posmakuje kawy, zapamięta jej smak na długo. Jest nawet specjalny zawód, który zapewnia najlepsze zaparzenie kawy.


Zajęciem tym jest barista.


barista
Opracował: F Delventhal
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Zadaniem jego jest sztuka tworzenia wzorków na powierzchni mlecznej pianki, jaka zabarwiona jest mikropianką z espresso. Utworzenie rozety czy innych fundamentalnych wzorków nie jest czynnością trudną, chociaż żąda wprawnej ręki oraz doświadczenia. Kafejki poszukują baristów (barista na wesele - Mobilny Barista), jacy mają wprawę w tej sztuce, żeby przyciągnąć klientów do siebie oraz ich zatrzymać. Bardzo znane jest obecnie podawanie czarnego napoju z różnorakimi alkoholami. Są to tak zwane kawowe drinki, jakie podawane są w niezwykle finezyjnych wazach, niezwykle często z dodatkiem owoców. Tego typu drinki kawowe bardzo przyczyniają się do wzbogacenia propozycji lokalu. Jednym z pomysłów jest drink na podstawie espresso, który jest połączeniem żubrówki, musu z jabłek oraz śmietanki.


Może zainteresują ciebie także

Dopasuj do swej kuchni najlepsze naczynia i dodatki, gdyż dzięki nim kuchnia będzie bardziej wygodna

Duża brytfanna
Opracował: Frô de maracujá!
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Kuchnia to pomieszczenie, gdzie wygoda ma wielkie znaczenie. Wypełniane tu prace wymagają wykorzystania licznych naczyń oraz sprzętów kuchennych, a zakup najlepszych powoduje, że działania te są szybsze i prostsze.


Pieczesz mięsa? Tu przyda się duża brytfanna


Opiekanie mięs to dużo zdrowsza opcja działania, przez to wybiera ją coraz większa ilość osób.


smaki
Opracował: Picturepest
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Barista (kawa na targi - przejdź do strony) powinien być również smakoszem małej czarnej. Każdego dnia musi pogłębiać wiedzę, którą posiada oraz posiadać zamiłowanie do tego, co robi. Petent, który przyjdzie do kawiarni, powinien na wstępie poczuć, że człowiek, który poda jemu małą czarną, to fachowiec, dla którego czarny napój jest niepowtarzalnym napojem. Baristą mógłby zostać każdy, bez względu na posiadaną szkołę jesli ukończy właściwy kurs. W tym momencie nie ma szkół, jakie kształcą w tym kierunku, zatem pozostaje płatne szkolenie.


Na tego typu szkoleniach uzyskuje się wiedzę odnośnie różnych gatunków kawy, metody parzenia takiego napoju czy też odróżniania różnych gatunków mleka. W części praktycznej kursu, nauczyć się można jak podawać różne rodzaje kawy.
18/06/19, 16:26:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.