Laserowe usuwanie wad wzroku – instruktaż i sposoby.

Zabiegi laserowej korekcji wzroku są obecnie bardzo bezpiecznym i najszybszym sposobem pernamentnego pozbycia się wad wzroku. Zakres możliwych do korekcji wad waha się w granicach od -14 dioptrii do +6 dioptrii, natomiast w przypadku cylindrycznych około 5D. O zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu decyduje lekarz okulista specjalizujący się w chirurgii refrakcyjnej. Najodpowiedniejszy wiek dla korekcji to 18-55 lat.
Opracował: Kyle May
Wada wzroku powinna być ustabilizowana przez minimum 6 miesięcy przed planowanym zabiegiem. Przed podjęciem zabiegu pacjent musi być w pełni zdrowy. laserowa korekcja (laserowa korekcja wzroku tychy) wzroku stosowana jest od kilkunastu lat, jako pernamentna metoda pozwalająca na wyeliminowanie konieczności noszenia okularów tudzież soczewek kontaktowych. Z tego dobrodziejstwa skorzystało już około kilkanaście milionów ludzi na całym świecie. Krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm oraz kombinacje tych wad koryguje wiązka lasera excimerowego. Korzysta ona zjawisko fotoablacji - czyli likwidację kolejnych warstw rogówki o grubości od 0,5 do 1 mikrona.

Istotą zabiegu laserowej korekcji wad wzroku jest precyzyjne nadanie kształtu rogówki oka w ten sposób, aby wpadające do oka promienie światła były skupiane na siatkówce i tworzyły poprawny obraz. Parametry wiązki światła laserowego programowane są indywidualnie dla każdego oka poprzez informacje zebrane podczas wywiadu z pacjentem. Tak więc w przypadku krótkowzroczności wynikiem korekcji jest spłaszczenie, a w przypadku dalekowzroczności - uwypuklenie centralnej części powierzchni rogówki.

Może zainteresują ciebie także

Laserowa korekcja wzroku oraz astygmatyzm - co powinno się wiedzieć

laser
Opracował: IQ MEDISPA
Zainspirowane przez: IQ MEDISPA
Laserowa korekcja wzroku to współcześnie jedna z najbezpieczniejszych metod na eliminowanie wad wzroku. Jest ona niezmiernie efektywna i zezwala na usunięcie wielu przeróżnych wad wzroku, przykładowo krótkowzroczności. Jest to metoda bezinwazyjna, jaka cechuje się świetną skutecznością. Dzięki laserowej korekcji wzroku możemy raz na zawsze rozstać się z noszeniem okularów czy też soczewek.


Nie ma tu żadnych nacięć – nie ma zatem ryzyka uszkodzenia rogówki. Cały zabieg jest zaprogramowany w komputerze. Pracą lasera również steruje komputer. Zabieg ten jest całkiem bezbolesny i trwa zaledwie kilkanaście minut. Charakteryzuje się krótkim okresem powrotu do zdrowia. Istnieje małe ryzyko powikłań oraz skutków ubocznych po zabiegu ().

Poszukujesz sprawdzonych wiadomości na ten temat? Chcemy poinformować Cię, że właśnie je znalazłeś. Należy tylko wejść w hiperłącze do wpisu (https://apteka.sloneczna24.pl/bezsennosc.html).

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym – poprzez podanie kropli znieczulających do oka. Ma więc charakter ambulatoryjny, co pozwala na wypisanie Pacjenta do domu w krótce po zabiegu. Po powrocie do domu trzeba wypocząć.

Opatrunek należy odchylać jedynie po to, aby zakropić oko. Na następny dzień, rano, można już zdjąć opatrunek.W ciągu pierwszych dwóch tygodni dozwolony jest nieduży wysiłek fizyczny; związany z wykonywaniem zwykłej pracy. Nie wskazane jest prowadzenie samochodu. Zaraz po zabiegu - widzenie jest lekko zamazane, poprawia się z reguły w ciągu dwóch dób po zabiegu. Po korekcji stosować należy krople zawierające antybiotyki, steroidy oraz sztuczne łzy.

Należy pamiętać o tym, by przed Laserową Korekcją wzroku:
- przez dobę nie pić alkoholu ;
- nie malować się;
- nie zakładać soczewek kontaktowych;
- założyć wygodny strój.
20/05/05, 08:42:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.