Jak wybrać najlepsze konto dla swojej firmy, na jakie parametry zwracać uwagę w czasie szukania.

Zakładając swoją firmę należy dopełnić parę formalności. Jedną z nich jest założenie konta w banku, z którego będą robione przelewy do urzędu skarbowego, zusu i kontrahentów, i na jakie też będą wpływać wszystkie przychody. Dzisiaj nie ma żadnych problemów z tym, bowiem banki prześcigają się w zdobywaniu klientów, jednak ich propozycja jest bardzo różnorodna.

bankomat
Opracował: http://www.sxc.hu
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu
Z tego też powodu przed wyborem dobrze będzie przejrzeć jakiś dobrze opracowany ranking kont firmowych, w oparciu o który można będzie sprawdzić podstawowe parametry tego typu konto. Dla zdecydowanej większości właścicieli firm najważniejszą rzeczą są koszty prowadzenia, tu banki mogą mieć bardzo różne modele.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, to odsyłacz do strony zaprowadzi Cię do podobnych materiałów. Nie ociągaj się tylko kliknij tutaj!

Całkowicie darmowych kont, to znaczy zarówno z prowadzeniem rachunku jak i przelewami jest bardzo niewiele, dużo więcej oferowanych jest kont, które nie wymagają opłaty za samo prowadzenie, ale wszystkie inne operacje, w tym przelewy, są już płatne. Można na przykład do takich zaliczyć mbiznes konto, chyba pierwsze internetowe konto dla firm, do dnia dzisiejszego trzymające wysoki poziom - popularna oferta.


Może zainteresują ciebie także

Współczesne usługi bankowe

Kredyty i pożyczki
Opracował: włodi
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Banki stanowią rodzaj instytucji od dawna służący ludziom. Już wiele lat temu ludzie zauważyli, że znacznie lepiej jest złożyć własne pieniądze na konta bankowe niż trzymać środki na własną rękę. W ten sposób aktualnie już bardzo niewiele osób chowa własne środki w przysłowiowej skarpecie. Wzrost ufności w stosunku do banków spowodowany jest także rozwojem technologii, w ten sposób rozwojowi uległy też stosowane w bankach zabezpieczenia.

pieniądze
Opracował: Mark Roy
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Konto darmowe z płatnymi operacjami przelewów doskonale sprawdza się w niedużych firmach, gdzie tych przelewów wykonuje się kilka na miesiąc. Jeżeli miałoby być ich więcej, to korzystniej będzie pomyśleć nad innym modelem opłat, czyli stałą, niewielką kwotą, w ramach której dostępny będzie jakiś pakiet usług - sprawdź na stronie. Pewne banki przykładowo dają już w takim pakiecie nieograniczoną liczbę przelewów, niektóre jedynie jaką określoną ich ilość, ale w przypadku bardziej częstego korzystania z tego typu usługi z pewnością będzie to bardziej się opłacać, niż płacenie za wszystkie transakcje. Dla wielu właścicieli firm, zwłaszcza z branży usługowej i handlowej, bardzo ważną sprawą jest także korzystanie z oddziałów, w jakich można wpłacać gotówkę. Brak oddziałów jest sporym ograniczeniem banków działających w internecie, wprawdzie próbują się one ratować wpłatomatami, ale tych jest mało a poza tym często jest problem z ich działaniem, więc w przypadku przykładowo prowadzenia sklepu zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie otworzenie konta w banku najbliżej położonym od tego sklepu.
19/09/07, 07:34:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.