Jakie informacje wypada wiedzieć, jak wygląda zabieg laserowej korekty oczu.

Wady wzroku zmuszają do założenia okularów, z czym nie każdy może się pogodzić. Nie da się zaprzeczyć, że okulary częstokrotnie przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu, a już na pewno w czasie uprawiania wszelkiego typu sportów. Trzeba do tego uważać, nieraz je poprawiać, a czasem całkowicie wykluczają nas z jakiejś aktywności. Wyjściem na to jest laserowa korekcja wzroku Warszawa.
Osoba w okularach korekcyjnych
Opracował: Ryan Hickox
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jest to zabieg bezbolesny, czego obawia się większość pacjentów. Daje się miejscowe znieczulenie w formie kropli do oczu, a w razie potrzeby można także zastosować środki uspokajające, pomagające pacjentowi w odprężeniu. Później lekarz () usuwa nabłonek rogówki, co jest potrzebne, aby zastosować laser. Zadaniem lasera jest właściwe wymodelowanie rogówki oka, aby tworzyła czytelny obraz. Po zabiegu nakłada się specjalną soczewkę, którą należy nosić, do momentu, aż usunięty nabłonek się zregeneruje. Operacja jest bardzo krótka, najczęściej trwa ok. dziesięciu minut. Zabieg jest niebywale efektywny, jednak istnieją pewne przeciwwskazania, które mogą przekreślić możliwość skorzystania z niego. To oczywiście ciąża, cukrzyca, różnego typu przypadłości reumatyczne i ostre alergie. Pacjent nie może również cierpieć na atopię albo aktywne choroby infekcyjne. W przypadku stanów zapalnych oczu, jaskry, zaćmy oraz ryzyka odwarstwienia rogówki przeprowadzane są szczegółowe badania, aby podjąć decyzję, czy chory kwalifikuje się do zabiegu. Wizyta konsultacyjna jest wymagana przy każdym chętnym, toteż trzeba umówić się na konsultacje oraz pozytywnie przejść badania, by móc poddać się laserowej korekcie. W trakcie takiej wizyty udzielane są wszystkie ważne informacje na temat zabiegu oraz ewentualnych komplikacji. Oprócz tego specjalista informuje o niezbędnych działaniach pooperacyjnych oraz wizytach kontrolnych, aby każdy pacjent był szczegółowo uświadomiony i nie miał żadnych wątpliwości.


Może zainteresują ciebie także

Czy można wyszukać rozwiązania całkowitego wyleczenia wad wzroku?

kobieta z jabłkiem
Opracował: Sharon & Nikki McCutcheon
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Powszechnie wiadomo, że zdrowie jest jedną z największych wartości w trakcie całego naszego życia. Posiadanie pod każdym względem sprawnego organizmu pozwala nam bowiem odpowiednio działać w otaczającej nas rzeczywistości. Na nieszczęście, praktyka ewidentnie ujawnia nam, że oczekiwany przez nas stan jest odległy od ideału.

laserowa korekcja (laserowa korekcja wzroku zabrze) wad wzroku pozwala wreszcie zdjąć okulary bądź zrezygnować z soczewek oraz cieszyć się dobrym wzrokiem. Zanim zdecydujesz się na zabieg, znajdź właściwą klinikę, a będziesz pewny, że wszystko będzie zrealizowane tak, jak trzeba.

Korci Cię, aby zostawić drobną ocenę pod powyższym artykułem? Miej na uwadze to, że każdy komentarz spod linku będzie przez nas przejrzany z radością.

Profesjonalny sprzęt w rękach kompetentnych specjalistów to gwarancja bezpiecznych zabiegów oraz trwałej korekcji wady wzroku.
20/01/13, 07:30:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.