Im stajemy się coraz bardzie wiekowi, tym bardziej podatni na rożne choroby - jak się przed nimi obronić?

Na tym także polega życie, iż czasem zdarza nam walczyć z różnorakimi chorobami. Niektóre jednak przypadłości pojawiają się w różnych okresach życia. Właściwie to w każdym wieku może nam się zdarzyć na coś zachorować, najgorsze jednak są wtedy, gdy mamy osłabiony organizm, na przykład u osób starszych. Najczęściej określa się tak ludzi po 60-tce, ale także po pięćdziesiątce nie możemy byś spokojni. Może nas na przykład dopaść zwyrodnienie plamki żółtej. Co to takiego? Dlaczego występuje
?

oko
Opracował: www.s-lab.pl
Zainspirowane przez: www.s-lab.pl
Typowe objawy zwyrodnienia plamki żółtej objawiają się widzeniem prostych linii, jak linii falistych lub o zaburzonym kształcie, lecz też coraz większym problemem w czytaniu. Przypadłość ta przebiega różnie i może skutkować zupełną utratą wzroku. Niestety, ale choroba ta jest bardzo częstą przyczyną utraty wzroku u ludzi powyżej pięćdziesiątki.

Jeżeli zamierzasz dowiedzieć się, jakie strony są zachwalane przez różne osoby, to zobacz propozycję (http://www.psychologslask.com.pl/psychoterapia-diagnostyka-dzieci-i-mlodziezy.html) na tego typu temat. Mogłoby Cię ono bardzo zaciekawić.

Występuje u 8,8 procenta populacji, ale częściej występuje u kobiet. Jej żniwo rośnie z wiekiem, więc po 75. roku życia występuje już prawie u 28% ludzi. Na całym świecie liczba cierpiących na tą chorobę sięgnęła pięćdziesięciu milionów. Dodatkowo, społeczeństwa coraz szybciej się starzeją, także problem ten narasta.


Gdzie znajdują się przyczyny powstawania tej ciężkiej przypadłości? Niestety, nie udało się znaleźć odpowiedzi na to pytanie. Można jednak stwierdzić, iż największą rolę odgrywa tu wiek osoby. Choroba ta dotyka 5-10% ludzi w wieku 65-75 lat,jak również 20-30% dorosłych w wieku ponad 75 lat. Wychodzi na to, że ważnymi czynnikami tutaj są płeć, jak wspomnieliśmy żeńska, rasa biała, dziedziczność, inne przypadłości, jak na przykład nadciśnienie tętnicze, palenie nikotyny, a także brak przeciwutleniaczy, do których należą witamina C czy E.

Rozróżnia się dwie postaci zwyrodnienia plamki żółtej- optegra.com.pl/Zabiegi/Choroby-oczu/Zwyrodnienie-plamki-AMD-/Zwyrodnienie-plamki.

Zainteresował Cię omawiany materiał? Jeżeli tak, to kliknij ten odnośnik - to bardzo ważna propozycja (https://sklep.sport-max.pl/pol_m_Kategorie_Reduktory-tluszczu_CLA-2402.html), która też okaże się warta Twojej uwagi!

Jedną z nich jest tak zwana sucha, druga mokra (wysiękowa). Rodzaj suchy występuje aż u 80-90% pacjentów. W tym przypadku na warstwie podsiatkówkowej oka pojawiają się złogi, mają one negatywny wpływ na ostrość widzenia. Ta odmiana rozwija się wolno a przy tym wywołuje mniejsze szkody. Taki rodzaj jesteśmy w stanie leczyć, gdy będziemy podawać leki poprawiające ukrwienie.


Może zainteresują ciebie także

Jak dobrze wyleczyć zwyrodnienie plamki żółtej? - sprawdzone metody

Opracował: WTL photos
Choroby oczu są w współczesnych czasach prawdziwą chorobą cywilizacyjną. Mnóstwo osób niestety musi zmierzyć się z kłopotami ze wzrokiem, co zwykle oznacza między innymi krótko- i dalekowzroczność, jednakże musimy podkreślić, że coraz więcej ludzi cierpi również na o wiele poważniejsze choroby, które w skrajnych sytuacjach mogą prowadzić nawet do częściowej lub zupełnej utraty wzroku.

Znacznie niebezpieczniejszy jest rodzaj drugi – mokry. Podczas choroby dochodzi do nieprawidłowej angiogenezy. Gdy oko walczy z niedokrwieniem produkuje dodatkowe, nieprawidłowe naczynia krwionośne. Uszkadzają one komórki, robią się blizny, co powoduje, iż dochodzi do dalszego uszkodzenia. Pogorszenie wzroku jest w tym przypadku bardzo szybkie, nawet w trakcie kilku miesięcy. Najwięcej informacji na ten temat jest w internecie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę „Zwyrodnienie plamki żółtej leczenie”
19/09/26, 07:34:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.