Czym jest dieta raw? O co w niej chodzi oraz czy dobrze jest stosować ją w swoim życiu?

Dieta raw food to głównie produkty roślinne. To znaczy zalicza się do nich świeże owoce i warzywa, ale również kiełki, orzechy czy nasiona. W jej skład jednak mogą także wejść owoce morza, jajka i mięso. Wszystko zależy od poglądów, a każda osoba musi sama dobrać sobie swoją dietę.

stragan z warzywami
Opracował: Kristina D.C. Hoeppner
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Fani diety na surowo posiadają swoje argumenty przeciw żywności, jaka jest poddana termicznej obróbce. W tego typu jedzeniu zabijane są enzymy naturalne, które normalnie są w żywności, a to przyśpiesza proces starzenia jak również wywołuje wzrost masy ciała. W czasie smażenia, pieczenia albo też gotowania wytwarza się także akrylamid, związek toksyczny i szkodliwy, zaś znajdujące się w pożywieniu witaminy oraz wszystkie dobre związki ulegają niszczeniu - a zdrowie.

Może zainteresują ciebie także

Chcesz jeść zdrową żywność? Kupuj w sklepie ekologicznym

zdrowa żywność
Opracował: Connie Ma
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
U nas, jak i na całym świecie panuje moda na zdrowiuteńką żywność ekologiczną. Lecz, co to oznacza, że żywność jest naturalna, czym jest produkt ekologiczny? Wielokrotnie zakupując w markecie tradycyjną włoszczyznę ludzie są pewni, że jednakże to wyłącznie warzywa i cóż z nimi może być nie tak. A jednakże może! Warzywa ekologiczne odróżniają się od tych normalnych” z hipermarketu.


Tego typu dieta jest coraz bardziej popularna, również w Polsce. Coraz większa ilość osób stara się wprowadzić ją do swojego życia, więc dieta raw w Polsce zyskuje z dnia na dzień większą rzeszę zwolenników. Uważa się, iż niewskazane jest natychmiastowe przechodzenie na ten sposób żywienia, ponieważ nie da się przewidzieć, jak może zareagować na to organizm. Taki organizm jest przecież przyzwyczajony do spożywania przetworzonych rzeczy, w związku z tym tego typu dieta skuteczny dietetyk wrocław może być w tym wypadku prawdziwym szokiem.

Pragniesz czytać dalej ciekawą lekturę? Zatem nic nie stoi na przeszkodzie - kontynuuj aparat invisalign na kolejnej podstronie.

Najkorzystniej w związku z tym systematycznie wyzbywać się przyjmowanego dotychczas jedzenia, na to miejsce powoli zaś wprowadzać coraz większe ilości surowych warzyw oraz owoców. Można także zdecydować się na odmianę łagodniejszą, czyli na przykład w 20% pozostać przy tradycyjnej, ale zdrowej diecie- kliknij tutaj.

owoce i warzywa - zdrowo
Opracował: Global Panorama
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Tym bardziej, jeśli mamy zamiar wprowadzić taką dietę naszym dzieciom nasza decyzja musi zostać dobrze przemyślana, na pewno nie ma sensu w takiej sytuacji stosować jej w 100%. Należy wiedzieć, że raw food to trochę więcej niż jedynie owoce oraz warzywa. Trzeba mieć trochę wiedzy, chęci i samozaparcia. Jeżeli pragniemy czuć się dobrze, powinniśmy z rozwagą postępować, aby z wyczuciem dawać swojemu ciału to, czego naprawdę potrzebuje. Przez to będziemy mieć energię do działania oraz sprawnego funkcjonowania. W Polsce możemy z powodzeniem stosować tego typu dietę, tym bardziej, iż polska zdrowa żywność jest rzeczywiście wysokiej jakości.
19/11/07, 07:52:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.