Nowoczesne i skuteczne metody terapii depresji – domowa fototerapia

Depresja, szczególnie sezonowa, jest w dwudziestym pierwszym wieku uznawana za przypadłość cywilizacyjną terenów północy. Ta choroba istnieje w mocnym nasileniu nie jedynie w krajach gdzie jest słaba jakość życia, lecz także tam gdzie jest nieduży dostęp do słońca. Nie bez przyczyny depresja sezonowa występuje przeważnie jesienią i zimą , a także nasila się tam, gdzie pojawia się zjawisko nocy polarnej.


Lampa
Opracował: Axel Naud
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Z tego powodu w razie wystąpienia depresji na pewno warto inwestować w swoje kondycja i wykonać domową fototerapię. W dzisiejszych czasach pozwala to przykładowo lampa na depresję – sprzyja w regulowaniu rytmu doby, jaki zazwyczaj może być zakłócony w klimacie umiarkowanym przejściowym charakterystycznym dla Polski.


Podczas terapii farmakologicznej na pewno warto zapytać terapeutę, czy w danym przypadku może pomóc lampa na depresję – każda metoda operacji jest dobra, o ile przynosi dobre efekty. Z pewnością dobrze być świadomym, że lampa depresja potrafią również być pomocne podczas niektórych innych zaburzeń – chociażby w czasie zespołu PMS albo jet lag.

Ten odnośnik do serwisu rehabilitacja kręgosłupa kraków prowadzi do niesamowicie ciekawej strony, która zawiera równie interesujące dane na opisywany wątek.

Lampa na depresję jest tak wykonana, aby imitowała światło słoneczne – w trakcie zimy nawet systematyczne wyjścia na zewnątrz może okazać się mniej skuteczne ze względu na niską intensywność otrzymywanego światła oraz częste zachmurzenia.

By móc lepiej funkcjonować w czasie depresji sezonowej i innych zaburzeń, należy korzystać z fototerapii w należyty sposób. Pacjent powinien na co dzień mieć przeprowadzony seans codziennie - wdał się w polemikę. W zależności od konkretnej sytuacji naświetlanie może potrwać 30 minut bądź jedną godzinę, podczas niego trzeba siedzieć w pobliżu źródła światła i patrzeć na nie co parę minut. Można dla przykładu czytać książkę, gazety lub słuchać radia – możliwości jest niezwykle sporo i dlatego też na pewno dobrze jest z nich korzystać, kiedy pojawia się tak cenna sprawa jak odpowiednie zdrowie.


depresja sezonowa
Opracował: reynermedia
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Lampa na depresję jest w stanie przynieść znakomite efekty, niemniej bardzo cenna jest regularność podczas jej używania – zwłaszcza w przypadku, gdy to brak harmonii wywołuje trudności z dobrym funkcjonowaniem , a także zdrowiem psychicznym. Domowa fototerapia wyróżnia się pod względem znacznie pozytywnie (zobacz kompletną ofertę na tej stronie). Z oczywistych względów najlepiej przed leczeniem zapytać lekarza o zalecenia oraz przeciwwskazania – fototerapii nie powinno się stosować podczas brania lekarstw powodujących wrażliwość na światło lub gdy pacjent choruje na daną wadę wzroku.
19/09/02, 07:50:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.