Nowoczesne i skuteczne metody terapii depresji – domowa fototerapia

Depresja, szczególnie sezonowa, jest w dwudziestym pierwszym wieku uznawana za przypadłość cywilizacyjną terenów północy. Ta choroba istnieje w mocnym nasileniu nie jedynie w krajach gdzie jest słaba jakość życia, lecz także tam gdzie jest nieduży dostęp do słońca. Nie bez przyczyny depresja sezonowa występuje przeważnie jesienią i zimą , a także nasila się tam, gdzie pojawia się zjawisko nocy polarnej.


Lampa
Opracował: Axel Naud
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Z tego powodu w razie wystąpienia depresji na pewno warto inwestować w swoje kondycja i wykonać domową fototerapię. W dzisiejszych czasach pozwala to przykładowo lampa na depresję – sprzyja w regulowaniu rytmu doby, jaki zazwyczaj może być zakłócony w klimacie umiarkowanym przejściowym charakterystycznym dla Polski.


Podczas terapii farmakologicznej na pewno warto zapytać terapeutę, czy w danym przypadku może pomóc lampa na depresję – każda metoda operacji jest dobra, o ile przynosi dobre efekty. Z pewnością dobrze być świadomym, że lampa depresja potrafią również być pomocne podczas niektórych innych zaburzeń – chociażby w czasie zespołu PMS albo jet lag. Lampa na depresję jest tak wykonana, aby imitowała światło słoneczne – w trakcie zimy nawet systematyczne wyjścia na zewnątrz może okazać się mniej skuteczne ze względu na niską intensywność otrzymywanego światła oraz częste zachmurzenia.

By móc lepiej funkcjonować w czasie depresji sezonowej i innych zaburzeń, należy korzystać z fototerapii w należyty sposób. Pacjent powinien na co dzień mieć przeprowadzony seans codziennie - wdał się w polemikę. W zależności od konkretnej sytuacji naświetlanie może potrwać 30 minut bądź jedną godzinę, podczas niego trzeba siedzieć w pobliżu źródła światła i patrzeć na nie co parę minut. Można dla przykładu czytać książkę, gazety lub słuchać radia – możliwości jest niezwykle sporo i dlatego też na pewno dobrze jest z nich korzystać, kiedy pojawia się tak cenna sprawa jak odpowiednie zdrowie.


depresja sezonowa
Opracował: reynermedia
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Lampa na depresję jest w stanie przynieść znakomite efekty, niemniej bardzo cenna jest regularność podczas jej używania – zwłaszcza w przypadku, gdy to brak harmonii wywołuje trudności z dobrym funkcjonowaniem , a także zdrowiem psychicznym. Domowa fototerapia wyróżnia się pod względem znacznie pozytywnie (zobacz kompletną ofertę na tej stronie). Z oczywistych względów najlepiej przed leczeniem zapytać lekarza o zalecenia oraz przeciwwskazania – fototerapii nie powinno się stosować podczas brania lekarstw powodujących wrażliwość na światło lub gdy pacjent choruje na daną wadę wzroku.
19/04/15, 21:44:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.