Jak zadbać o oczy? Co zrobić, kiedy wystąpią poważne wady wzroku?

Dużo ludzi o tym nie wiea, natomiast oczy lubią patrzeć daleko, ponieważ w takim momencie odpoczywają. Natomiast siedząc przed laptopem cały czas patrzymy na znajdujący się blisko ekran monitora. Towarzyszące temu napięcie mięśniowe sprawia, że oczy stają się przeciążone oraz zmęczone. Długotrwałe patrzenie w ekran oznacza też, iż za rzadko mrugamy.

narzędzia okulistyczne
Opracował: Michael (a.k.a. moik) McCullough
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
A taki stan, w połączeniu z klimatyzacją, niestety prowadzi do wysuszenia spojówek. Wtedy możemy mieć wrażenie, jakoby pod naszymi powiekami utknęły ziarna piachu. Obraz ulega rozmyciu, oczy są zaczerwienione, łzawią, pieką ,a przy tym są wrażliwe na światło. Jak w związku z tym możemy rozwiązać taki problem? Dobrze jest ustawić ekran monitora w odległości co najmniej 50 cm od oczu. Ekran musi stać na wprost nas oraz tak, żeby jego górna krawędź znajdowała się trochę poniżej linii wzroku.

Może zainteresują ciebie także

Czy można wyszukać rozwiązania całkowitego wyleczenia wad wzroku?

kobieta z jabłkiem
Opracował: Sharon & Nikki McCutcheon
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Powszechnie wiadomo, że zdrowie jest jedną z największych wartości w trakcie całego naszego życia. Posiadanie pod każdym względem sprawnego organizmu pozwala nam bowiem odpowiednio działać w otaczającej nas rzeczywistości. Na nieszczęście, praktyka ewidentnie ujawnia nam, że oczekiwany przez nas stan jest odległy od ideału.


Nie powinno odbijać się w nim światło. Ustawmy lampkę na stoliku w ten sposób, żeby oświetlała klawiaturę komputera oraz dokumenty.

Jeżeli poszukujesz interesujących informacji na przedstawiany temat, to z pomocą przyjdzie Ci ta polecana strona, na której znajdziesz wiadomości, które Cię zaintrygują.

Pamiętać należy, aby często mrugać. Jeśli mamy uczucie, że oczy są suche, używajmy wtedy specjalnych kropli, tzw. sztucznych łez (do dostania w aptece bez recepty). Co godzinę róbmy przerwę w pracy (tutaj pełna oferta). Odwracamy wtedy wzrok od ekranu i patrzmy za okno, poruszajmy rzęsami. Dobrze jest też „rysować” wzrokiem ósemki, naprzemiennie mocno zaciskajmy powieki i szeroko je otwierajmy. Nawilżajmy także powietrze w pokoju (na przykład klasyczna wilgotność to 40-60%).

Jeśli nie będziemy o takich rzeczach pamiętać to niedługo może się okazać, że będziemy mieć duży problem. Całe szczęście i na to jest sposób. To femtolasik. Jest to najbardziej zaawansowana technologicznie metoda korekcji wzroku na świecie. Polecana jest szczególnie dla pacjentów, którzy potrzebują szybkiego odzyskania wzroku i mniejszego dyskomfortu po zabiegu. Dobre rezultaty leczenia można otrzymać przy okazji złożonych wad wzroku, to znaczy w sytuacji nadwzroczności i przeróżnych rodzajów astygmatyzmu. Femtolasik to procedura tworzenia delikatnego oddzielania warstw rogówki w tak zwanej technologii szybkich skanów. Po użyciu lasera płatek jest bardzo cienki, gładki, przez to, że ma właściwą geometrię kantów przeciwdziała wzrastaniu komórek nabłonka.
21/04/29, 00:25:34
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.