Badanie i leczenie niepłodności u kobiet

Nieopodal macicy można zaobserwować różnego rodzaju niepożądane zmiany, które mogą przyczynić się nie tylko do nieregularnego miesiączkowania, ale być także przyczyną poronień lub niepłodności. Czy zmiany te mogą zostać zdiagnozowane oraz leczone?


Wizyta u położnika
Opracował: Daniel Lobo
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Przyczyną niepowodzeń w zajściu w ciążę u kobiet mogą okazać się zmiany w obrębie macicy. Nie da się ich wykryć bez podstawowego badania jakim będzie histeroskopia. Wykonywana histeroskopia jest badaniem przeważnie wykonywanym w warunkach ambulatoryjnych. Kobieta, u której badanie ma być wykonane nie powinna przebywać w szpitalu, po około trzech godzinach od wykonania zabiegu może wrócić do domu. Histeroskopia jest nie jedynie metodą wykrywania nieprawidłowości w obrębie macicy, lecz również metodą stosowaną do wyeliminowania tych zmian. Jednocześnie analiza, jak i zabieg histeroskopii może zostać wykonany w prywatnych klinikach ginekologicznych. Kobiety mieszkające na terenie Śląska powinny wyszukać lekarza oraz kliniki wykonującej zabiegi histeroskopii diagnostycznej i operacyjnej korzystając z Internetu. Wystarczy do wyszukiwarki internetowej wprowadzić hasło „ginekolog Bielsko-Biała”, by po kilku minutach móc przejrzeć dane specjalistów oraz ośrodków ginekologicznych. Można też sprawdzić na gyncentrum.pl


Wpisując w wyszukiwarkę frazę „ginekolog Bielsko-Biała” zainteresowane pacjentki z województwa śląskiego znajdą wykaz specjalistów oraz prywatnych gabinetów ginekologicznych, lecz także spis ośrodków ginekologicznych, które działają na polecenie NFZ. Wizyta w takiej ośrodku jest na zasadzie ubezpieczenia, jest więc niepłatna dla pacjenta.

Rzeczywiście fascynuje Cię opisywana problematyka? Jeśli tak, to dodatkowo zobacz treść na witrynie, którą odnajdziesz w podobnym serwisie.

Zabieg histeroskopii należy do badań mało inwazyjnych, toteż nie ma konieczności, by kobiety korzystające z tego zabiegu były hospitalizowane. Podstawowe zabiegi z zakresu histeroskopii są bezbolesne, wykonywane są więc bez znieczulenia. W przypadku bardziej zaawansowanych zabiegów pacjentkom podaje się znieczulenie ogólne. Zabiegi będą bezpieczne, choć, jak w wypadku wszelkich zabiegów medycznych możliwe jest wystąpienie powikłań. Operację histeroskopii wykonuje się między innymi do eliminowania mięśniaków. Jeśli powodem bezdzietności będą zmiany w macicy, przykładowo polipy to ich usunięcie poprzez zabieg pozwala pacjentce zajście w ciążę. Więcej dowiesz się tutaj
20/08/10, 07:59:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.