Piękny i zdrowy uśmiech

W dzisiejszych czasach o piękny uśmiech nie jest trudno. Gabinety dentystyczne oferują nam ogromną ofertę swych usług, od leczenia ubytków po leczenie ortodontyczne. Jeszcze parę lat temu aparat na zębach nosiły przede wszystkim dzieci. W obecnym czasie, coraz częściej zakładają go kobiety w wieku 25, 30, 40 lat. Skąd wady zgryzu po 30-ce, jeśli do tej pory był prawidłowy?


Dentysta
Opracował: ND Strupler
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Głównym powodem krzywienia się zębów u dorosłych osób są tzw. trzecie zęby trzonowe. Rosnąc, spychają pozostałe zęby przez co powodują wady zgryzu. Zatem gdy się pojawiają, powinniśmy udać się do specjalisty. Ortodonta (sprawdź) sprawdzi, czy w szczęce jest na nie miejsce.

Mimo innowatorskich, bezustannie doskonalonych rozwiązań protetyki stomatologicznej, najnowsze badania mówią, iż przeciętna osoba dorosła ma ubytki w uzębieniu. Problem jest bardzo poważny albowiem ubytki w uzębieniu są powodem tego, że pozostałe zęby się ścierają, zaczynają się pochylać, co w rezultacie prowadzi do efektu domina – zęby sąsiadujące z pustą przestrzenią po zębie zaczynają się chwiać. Im dłużej zwlekamy z pojawieniem się w gabinecie dentystycznym, tym cięższe do wyleczenia są konsekwencje.

Stomatologia bardzo się rozwinęła wiec wizyta u dobrego specjalisty nawet z bardzo poważnym problemem nie musi być złym wspomnieniem. Leczenie kanałowe (źródło), dotąd niekomfortowy zabieg dentystyczny nie jest już bolesny, ponieważ przeprowadzany jest pod znieczuleniem i robiony jest nowoczesnymi instrumentami.

Jedną z najlepszych metod na przywrócenie pięknego uśmiechu, poprawienie rysów twarzy są implanty (patrz). Zabieg poprzedza wykonanie badań oraz prześwietlenie (rtg kraków) szczęki. Implanty są zakładane w znieczuleniu miejscowym. Lekarz invisalign warszawa zakłada kilka implantów , a następnie mocuje na tym rusztowaniu protezę zębową. Za jedyny minus takiego rozwiązania możemy uznać względnie wysokie koszt ich założenia, jednak są one bardzo trwałe więc jest to inwestycja na całe życie.


dentysta
Opracował: Partha S. Sahana
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Poza tym często w gabinetach możemy zdecydować się na formę ratalnej opłaty, co jest bardzo optymistycznym rozwiązaniem. Nie musimy już zazdrościć uśmiechów Annie Czartoryskiej czy Angelinie Jolie. Dziś każdy z nas może taki posiadać.
21/04/29, 00:25:47
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.