Walory dobrej restauracji czyli jak zjeść dobrze i w ciekawej atmosferze

Jak rozpoznać dobrą restaurację? Gdyby to było takie proste... Ktoś powie: trzeba wejść, rozglądnąć się, zamówić, zjeść i zapłacić. Tylko tak dokładnie, to do której wejść? Żeby po wyjściu nie żałować wyrzuconych w błoto pieniędzy i zmarnowanego czasu. Poczucie, że oto w biały dzień, przy otwartej kurtynie zostaliśmy oszukani nie napawa optymizmem na resztę dnia. Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę z chwilą wejścia do restauracji?

stoliki czekające na klientów
Opracował: pds209
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Na aromat unoszący się w powietrzu. Jeżeli nie jest obiecujący – od razu chwytamy za klamkę. Jeżeli unosi się woń aromatycznych potraw to dobry znak – jest zapach, tam i klienci. W sytuacji gdy w restauracji nie pachnie niczym, radzimy poprosić co najwyżej o wodę bez gazu.
Są osoby, które uważają, iż doskonale zjeść możemy jedynie w drogich restauracjach.

Zerknij - zrobiliśmy specjalnie dla Ciebie nowe łącze do źródła (https://metro-catering-system.pl/produkt/25/pakowarka-prozniowa-tcm3). Tam znajdziesz dużo szczegółowych wątków na zaprezentowany tu temat.

Złudne wrażenie. Bywa, że wykwintne, parokrotnie droższe danie smakuje gorzej, niż zwykła zapiekanka.
Kolejny mile widziany znak, to obecność właściciela w lokalu. To zawsze dobrze wróży. Interesuje się gośćmi, kieruje zespołem – możemy zaobserwować, że to jego zawód i pasja.

Sprawdzonym pomysłem jest również porada znajomych. Z całą pewnością zarekomendują nam restaurację, której dania oczarują nasze podniebienie.
I bardzo ważne- krótkie menu. To gwarancja, że produkty są świeże. Wiedzmy, że im bardziej pokaźna karta, tym większa pewność, że dania zostały wyjęte z zamrażarki. Karta menu a nawet przyprawniki (nawet pomocna strona, mądrze jest zajrzeć) to wizytówka restauracji, więc należy również zwrócić uwagę na jej szatę graficzną. To pierwsza rzecz którą interesuje się każdy gość. To od jej wyglądu, oprawy, wzoru zależy pierwsze odczucie konsumenta.

Wnętrze restauracji
Opracował: Anton S.
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Ze skóry, eleganckie, niebanalne i szalone stworzą ciekawy dodatek restauracji. Potrawy w niej zapisane muszą być konkretnie podzielone na kategorie, ceny i gramaturę. Najbezpieczniej jest gdy restaurator zleca realizację karty menu restauracji (pod tym adresem bez problemu zdobędziesz podpowiedź) firmie, która się tym zajmuje.

Czy taka problematyka przyciągnęła Twoją uwagę? Jeżeli tak, to oprócz tego poza tym zobacz ofertę torty na zamówienie warszawa, która odnosi się do omawianej kwestii, zatem niewątpliwie także Cię zainteresuje!


Baczmy też na zbytnio wyszukany wystrój w typowej knajpce przy szosie. Nie jest to normą, lecz bywa, że szefowie przeznaczyli już tak duże fundusze na całego przedsięwzięcia, że nie starczyło ich na dobrego kucharza i dobre jedzenie.
I to chyba na tyle. Mamy nadzieję, że nasze rady przydadzą się Państwu w trakcie kulinarnych wojaży.
21/09/13, 08:02:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.