Fala uderzeniowa, jako zabieg leczniczy

Każdy, kto miał kiedyś jakieś kłopoty z kolanami wie doskonale, że ból jest trudny do ogarnięcia i nie sposób go wytrzymać. Często, mimo wszystko, go lekceważymy, bo jest chwilowy i ostry, a potem wydaje nam się, że wszystko wydaje się wracać do normy. Jednak prawda jest taka, że nie powinniśmy bagatelizować bólu kolana. Trzeba iść do doktora i powiedzieć o swoich dolegliwościach.


kolano
Opracował: John Swindells
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Może wyjść na to, że to nic poważnego, ale bywa i tak, że niestety powinniśmy mieć operację. Obecnie współczesna diagnostyka jak i leczenie są o mało inwazyjne, nie tak jak kiedyś. Dzięki współczesnej technice można wykonać na przykład artroskopię kolana (lub operacja kolana Wrocław), która jest zabiegiem , który nie spowoduje widocznych gołym okiem skutków. Przez niewielkie nacięcia wprowadza się do kolana układ optyczny, który pokazuje na komputerze wnętrze kolana i w taki sposób za pomocą mikro narzędzi robi się operację kolana. Bywa, że, jako pomoc w przywróceniu kolana do pełnej sprawności trzeba wybrać się na zabieg zwany falą uderzeniową. Nie jest on zbyt często organizowany przez NFZ, a jedna sesja kosztuje około 100 złotych, jednak jest to świetny sposób, żeby prędzej mieć sprawny staw kolanowy. Warto jednak najpierw upewnić się czy nie trzeba nam jakiejś operacji.


Kłopoty z kolanem

zabieg
Opracował: DER-MED
Zainspirowane przez: DER-MED
Gdy słyszymy słowo operacja raczej trudno nam postawić przysłowiową „kropkę nad i”, czyli ciężko nam wyrazić zgodę na operację. Jednak, gdy słyszymy o mało inwazyjnym zabiegu, to jesteśmy bardziej skłonni do podjęcia decyzji. trzeba liczyć się z tym, że nie zawsze da się skorzystać z wspaniałej opcji, jaką jest artroskopia stawu kolanowego . To metoda, pozwalająca na minimalną ingerencję chirurgiczną. A jednak jest niezmiernie precyzyjną metodą, jeśli chodzi o samo sprawdzenie stanu kolana jak również proces leczenia. Wiadomo, że staw kolanowy jest bardzo wrażliwą konstrukcją. Nie trudno o kontuzję zwłaszcza, jeżeli ćwiczymy lub jesteśmy obciążeni genetycznie jakimiś zwyrodnieniami stawów. Tak, więc jeżeli odczuwamy jakieś bóle w kolanach warto iść do lekarza rodzinnego. Prawda jest taka, że lepiej wyjść na hipochondryka, w kwestii swojego stanu zdrowia niż później zostać kaleką.
19/04/23, 15:39:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.