Zmieniamy niedobre nawyki w odżywaniu

Nawyki dietetyczne naszych rodaków ulegają zmianie, ale proces ten nie przebiega bezboleśnie. Na jednym końcu znajdują się osoby, które nigdy nie pożegnają się, z czymś co nazwać trzeba „obowiązkowym elementem obiadu”, a to oznacza tłuszcz. Na skrajnym zaś końcu są osoby pragnące, jednakże robią to w sposób chaotyczny i całkowicie bez sensu.
obiad
Opracował: Raymond Wong
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
początkowo warto się zaciekawić, po co w gruncie rzeczy konsumujemy to, co jemy. kwestia jest oczywiście wielowymiarowa, lecz na czoło wysuwa się oczywiście podróż w przeszłość, która nie dość, że omawia naszą polską osobowość, to jednocześnie ją usprawiedliwia. Tłuste, niezdrowe jedzenie, albowiem, jakie królują na naszych stołach to nic innego jak sprawka pogody. No bo co konsumują ludzie przytłoczeni śniegami i mrozem, jak nie jedzenie bogate w tłuszcze zwierzęce, które trzymają nas przy życiu? jakbyśmy wywodzili się z klimatu śródziemnomorskiego to może teraz zajadalibyśmy się owocami morza?

Niemniej, warto powiedzieć, iż nasza kuchnia jest smakowita i to jest następny problem. zadurzają się w niej przyjeżdżający do Polski obcokrajowcy, a dla nas, dla większości jest wspomnieniem szczenięcych lat, gdy to babunia hojnie zastawiała stół różnymi staropolskimi potrawami. Po babciach przejęły to ich córki i koło się zamyka. Niestety, apetycznie nie zawsze oznacza zdrowo.

warzywa
Opracował: Amelia Crook
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Co poradzić, ażeby zmienić automatyzmy dietetyczne? Może to banał, lecz trzeba się zawziąć i nie dawać za wygraną, to podobnie jak z treningiem, jeśli na chwilę przestaniemy może już nigdy nie wrócimy do ćwiczeń. Warto wybrać się do fachowca od odżywiania, a jest nim sprawdzony dietetyk.

Jeżeli opisywany temat niesamowicie Ci odpowiada, to aby uzyskać dodatkowe informacje na prezentowane zagadnienie, pójdź dalej (https://rehab-terapia.pl/) i kliknij tu.

Odnajdzie on dla nas najlepszą dietę, taką, która nie powinna bardzo utrudniać życia, nie wycieńczy, a przyniesie mierzalne rezultaty. W większości dużych ośrodków miejskich, jak Warszawa, Katowice czy Kraków bez trudności znajdziemy właściwego dla nas dietetyka, trzeba jedynie troszkę poszukać. Można naturalnie samemu zmienić dietę, lecz uważajmy, żeby sobie nie zaszkodzić. Nie dość, że nie będzie wyników, to jednocześnie pogorszymy własny stan zdrowia. A tego przecież byśmy nie chcieli - sprawdź dietetyków ze swojego miasta.


Może zainteresują ciebie także

Jedzenie ze smakiem

restauracja
Opracował: Cameleo
Zainspirowane przez: Cameleo
Jak dobrze i niedrogo zjeść w Szczecinie? Co najlepiej kupować? Czego unikać? Gdzie się nie stołować? Te i inne pytania zadają sobie miłośnicy jedzenia poza domem. W barach szybciej obsługi jedzenia jest od groma i ciut ciut. Oczami pewnie zjedlibyśmy wszystko. Ale nie wszystko, co ładnie się prezentuje, jest takie w rzeczywistości. A następstwa jedzenia w niesprawdzonych miejscach mogą być nieciekawe.
21/02/08, 07:25:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.