W jaki sposób szukać swojej pierwszej pracy, jak należycie przygotować się na rozmowę

Po zakończeniu nauki na studiach albo w szkole młodzi ludzie najczęściej stają przed problemem znalezienia pierwszego zatrudnienia. Pewne z tych osób okres nauki wykorzystują nie tylko na zdobywanie wiedzy i dobrą zabawę, lecz także na zdobycie jakiegoś doświadczenia zawodowego. Nawet dorywcza praca w restauracji czy barze szybkiej obsługi pozwala na dorobienie do budżetu, lecz daje również możliwość podania tego w CV, na co wielu pracodawców jednak patrzy.

Rozmowa o pracę
Opracował: iStock
Zainspirowane przez: iStock
Dużo korzystniej widziane będą osoby, jakie były aktywne od tych, które ograniczały się tylko do nauki. Podczas nawet prostych prac młode osoby uczą się zasad organizacji pracy, poznają co to odpowiedzialność, co im się bardzo później może przydać przy szukaniu prawdziwego zajęcia. Niektóre osoby posuwają się jeszcze dalej i szukają zajęcia w zawodzie, w którym chcieliby pracować. Przeważnie tego typu praca może się skończyć przedłużeniem umowy, jeżeli pracodawca dobrze będzie znał daną osobę, to najwygodniej będzie mu ją zatrudnić, jeżeli będzie spełniać wymagania.

Źródło artykułu - http://happyhr.pl


Może zainteresują ciebie także

Czy zastanawiałeś się o tym, żeby być freelancerem?

internet
Opracował: markus spiske
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Dzisiaj coraz bardziej popularne staje się dawanie coraz większej swobody pracownikom. Niewiele firm pracuje dzisiaj w sztywnym ośmiogodzinnym systemie pracy – dużo firm jest dla przykładu otwartych przez kilkanaście godzin dziennie, a pracownicy mogą przyjść do pracy, o której mają ochotę – istotne jest to, aby przepracowali łącznie osiem godzin, jednak mogą to robić w dowolnie wybranych widełkach czasowych. Jeszcze mocniej popularna staje się praca zdalna – dzisiaj przeżywa prawdziwy boom między innymi na Zachodzie, jednak moda ta stopniowo dociera także do Polski i w niedługim czasie na pewno stanie się jeszcze bardziej popularna.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.