W jaki sposób szukać swojej pierwszej pracy, jak należycie przygotować się na rozmowę

Po zakończeniu nauki na studiach albo w szkole młodzi ludzie najczęściej stają przed problemem znalezienia pierwszego zatrudnienia. Pewne z tych osób okres nauki wykorzystują nie tylko na zdobywanie wiedzy i dobrą zabawę, lecz także na zdobycie jakiegoś doświadczenia zawodowego. Nawet dorywcza praca w restauracji czy barze szybkiej obsługi pozwala na dorobienie do budżetu, lecz daje również możliwość podania tego w CV, na co wielu pracodawców jednak patrzy.

Rozmowa o pracę
Opracował: iStock
Zainspirowane przez: iStock
Dużo korzystniej widziane będą osoby, jakie były aktywne od tych, które ograniczały się tylko do nauki. Podczas nawet prostych prac młode osoby uczą się zasad organizacji pracy, poznają co to odpowiedzialność, co im się bardzo później może przydać przy szukaniu prawdziwego zajęcia. Niektóre osoby posuwają się jeszcze dalej i szukają zajęcia w zawodzie, w którym chcieliby pracować.

Pasjonuje Cię taka problematyka? Jeśli tak, to zobacz polecane info analogicznych artykułów, ponieważ one zapewne także są godne Twojego zainteresowania.

Przeważnie tego typu praca może się skończyć przedłużeniem umowy, jeżeli pracodawca dobrze będzie znał daną osobę, to najwygodniej będzie mu ją zatrudnić, jeżeli będzie spełniać wymagania.

Źródło artykułu -


Może zainteresują ciebie także

Jak poszukiwać pracy, by znaleźć wyczekiwaną? O czym warto wiedzieć, poszukując pracy?

praca
Opracował: Hong Phuc FOSSASIA
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Odnalezienie pracy marzeń to często nie lada wyzwanie. Trwający zbyt długo czas, podczas którego pozostajemy bezrobotni zazwyczaj nas martwi. Jak przyspieszyć proces poszukiwań?

Na rozmowie o pracę
Opracował: HEMMERSBACH
Zainspirowane przez: HEMMERSBACH
Duża część absolwentów jednak będzie stawać przed wyzwaniem poszukania jakiejś pracy, i z tego też powodu wysyłają oni dziesiątki niekiedy odpowiedzi na ukazujące się ogłoszenia i oferty. Jeżeli dostanie się zaproszenie na spotkanie, to trzeba pamiętać, aby się do tego odpowiednio przygotować. O eleganckim ubiorze nie trzeba chyba nikomu przypominać, warto także się dowiedzieć, jakie pytania na rozmowie kwalifikacyjnej mogą być zadawane i pomyśleć nad odpowiedziami. Z pewnością trzeba chociaż trochę zapoznać się z firmą, do której się kandyduje, bo takie pytanie bardzo często może się pojawić podczas rozmów o pracę. Wiele osób zapewne się też zastanawia, o co pytać na rozmowie o pracę, tu także warto wcześniej się zastanowić, czego ktoś by się chciał dowiedzieć od swojego przyszłego pracodawcy. Na pewno warto porozmawiać o kwestii zasad panujących w pracy, godzin, w jakich się pracuje, a także zasad wynagrodzenia i premiowania, bo przez to można będzie dużo lepiej poznać firmę, w jakiej będzie się pracowało - więcej tu.
19/11/05, 07:19:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.