Wg opinii SANEPID-u, znajdująca się w większej części instalacji wodociągowych woda zawiera większą ilość minerałów, niż niektóre wody mineralne czy też źródlane, które kupujemy przeważnie w marketach.
Jednak
oczywiście
taka woda musi zostać wcześniej odpowiednio prze
filtrowana, żeby zlikwidować resztki m.in. chloru, związków organicznych czy też metali ciężkich. Dzięki procesowi filtracji woda będzie znacznie smaczniejsza i zdrowsza. Taki efekt najłatwiej można osiągnąć kupując specjalny dzbanek filtrujący, który w praktyce jest bardzo podobny do typowego dzbanka, jednak ma wewnątrz dwie komory. Górna posiada filtr (najczęściej węglowy), z kolei dolny - czystą wodę. Przy zakupie tego typu naczynia należy mieć na uwadze trzy kwestie: materiał, z którego dzbanek był wyprodukowany (szkło albo tworzywo sztuczne), objętość dzbanka (całkowitą i na przefiltrowaną wodę) oraz na koszt filtrów. Dzbanki szklane są rzadziej dostępne i są też trochę bardziej kosztowne. Poza tym mogą się naturalnie łatwo zbić.

Opracował: Sfera PR
Zainspirowane przez: Sfera PR

Opracował: Mielno Holding - Firmus Group
Zainspirowane przez: Mielno Holding - Firmus Group
Jeżeli z kolei chodzi o filtry, powinniśmy wymieniać je co około 2-4 tygodnie. Należy tutaj wspomnieć, że większość dzbanków ma wbudowany wskaźnik jego zużycia, przy czym odlicza on
czas do daty zamiany filtra, nie zaś faktyczną ilość oczyszczonej wody. Ponadto zakupując tego
typu dzbanek, powinniśmy mieć pewność, czy filtry, które powinniśmy do niego dokupować są łatwe do kupienia.