Właściwa wysokość otrzymywanej wypłaty z umowy o pracę, kapitał początkowy, czy dotacje na otwarcie firmy - to bardzo częste kwestie omawiane przez społeczeństwo.

Duża ilość ludzi, którzy pracują na podstawie umowy o pracę nie do końca wierzy rozliczeniom swoich pracodawców. Powodów jest kilka, ponieważ może po prostu w przeszłości spotkali się z nieuczciwością zakładu w sprawie nieprawdziwego naliczenia dochodu netto lub niewłaściwej wypłaty wynagrodzenia.

Liczenie pieniędzy
Opracował: Rafael Antonio
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Bez względu jednakże na powody i na to, czy pracodawca uczciwie podchodzi do tej kwestii, to i tak wiele ludzi decyduje się na weryfikację właściwej wysokości wynagrodzenia. Jedną z form, która umożliwia sprawdzenie tego jest kalkulator wynagrodzeń umowa o pracę. To dość innowacyjny system, który umożliwia dosłownie w parę chwil dowiedzieć się jaka ma być wysokość naszego dochodu. Kalkulator wynagrodzeń umowa o pracę umożliwia weryfikacji dochodu w aspekcie wszystkich możliwych składek oraz liczenia wysokości kwoty brutto na netto i odwrotnie.

Jeśli już mowa o składkach i podatkach odprowadzanych z naszych wynagrodzeń, to należy też nadmienić o tym na czym polega ustalenie kapitału początkowego. Dotyczy to ludzi, zatrudnionych przed 1999r. Jedną z części takiego planu było założenie każdemu ubezpieczonemu konta w ZUS, na które są wpłacane składki na ubezpieczenie emerytalne. Jedynym kłopotem jest to, że nie zawierały one informacji o wpłatach sprzed 1999r., więc z racji tego wymagane było ustalenie kapitału początkowego – to znaczy określenie teoretycznej wielkości składki. By mieć szansę na ustalenie kapitału początkowego potrzebne są wszelkie pisma które potwierdzają staż zatrudnienia i wysokość wynagrodzeń przed 1999r.


Może zainteresują ciebie także

Firmy zajmujące się doradztwem personalnym - czy warto je wynajmować?

Biznesmen
Opracował: http://sxc.hu
Zainspirowane przez: http://sxc.hu
Wielu biznesmenów, notabene nie tylko oni, myślą nad tym, czym jest payroll. Odpowiedź na to pytanie można skrócić do powiedzenia, iż dotyczy on wynagrodzenia. Trzeba jednakże powiększyć tą regułkę, gdyż zawiera ona sporo niezwykle ważnych elementów.

Karty kredytowe
Opracował: Sean MacEntee
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jeśli jednak nie tyczy się nas kapitał początkowy lub jego kwestię mamy już za sobą, a zatrudnienie na umowę o pracę jest szarą codziennością, to może powinno się pomyśleć o otworzeniu swojej firmy? Jednym z ułatwień dla przyszłych właścicieli są dotacje na otwarcie firmy. Jest to ogrom mechanizmów, które pozwalają uzyskać fundusze na uruchomienie swojej firmy, bez potrzeby ciągłego zamartwiania się o przyszłość. Jedną z możliwości, jakimi są dotacje na otwarcie firmy to kredyt od rodziny bądź znajomych, lecz niestety nie każdy ma tą możliwość. W takim wypadku pozostają akademickie inkubatory przedsiębiorczości, fundusze z unii europejskiej, nisko oprocentowane bankowe kredyty, konkursy na biznesplany, spółdzielnie socjalne, fundusze z urzędu pracy, finansowanie społecznościowe, albo po prostu znalezienie wspólnika.

Jak widać opcji zapewniających dotacje na otwarcie firmy jest wiele, trzeba jedynie odrobina zachęty i kreatywności.
17/08/18, 06:41:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.