Programy zarządzania ISO - do czego służą, w jakich dziecinach są przydatne?

Niewątpliwie powinieneś obejrzeć ten artykuł jeżeli pracujesz w branży gastronomicznej albo kiedy po prostu interesuje Cię tematyka dobrego odżywiania. Dzisiaj chcielibyśmy poruszyć temat prawa żywnościowego, które ciągle w naszym państwie niestety nie jest na wysokim poziomie. Jeśli mówi się o prawie żywnościowym w Polsce, często ma się na myśli prawo rolne oraz wyrastające z niego prawo ochrony żywności.
Łąka, fototapeta
Opracował: jazz4ev
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu
Tymczasem prawo rolne dzisiaj jest nader przestarzałe i nie ma większego znaczenia. Zostało ono skodyfikowane w czasach komunizmu, a od tej pory niemalże wszystko w dziedzinie żywienia się zmieniło. Teraz politycy stają przed koniecznością stworzenia dobrego prawa żywnościowego, które musi być dopasowane do przepisów Unii Europejskiej. Jeśli ciekawi Cię prawo żywnościowe, z pewnością wiesz dobrze, jak wiele na jego temat powstało przepisów unijnych.

Może zainteresują ciebie także

Nie tak straszny audyt finansowy, jak go malują. Pomocne usługi rachunkowe pomocą dla każdego biznesu

Księgowość
Opracował: http://sxc.hu
Zainspirowane przez: http://sxc.hu
Świetnie prosperująca firma cechuje się właściwym stanem finansowym. Właściciel przedsiębiorstwa wie, że fundamentem działania jest przede wszystkim księgowość.


Komisja Europejska wielce dba o niezłą jakość żywności, dlatego przepisy te są coraz bardziej dokładne. Jednym z nich jest przykładowo system zarządzania ISO, który zajmuje się po prostu sprawdzaniem jakości jedzenia wprowadzanego do obrotu handlowego na terenie Unii Europejskiej. Obecnie strefa Shengen sprawia, że produkty wprowadzane do obrotu handlowego w jednym państwie Unii mogą swobodnie się przemieszczać i nie muszą być więcej sprawdzane przez państwa, do których finalnie trafiają.


Makaronowe risotto
Opracował: Fotolia
Zainspirowane przez: Fotolia
Unii Europejskiej bardzo zależy na dobrej jakości jedzenia, dlatego właśnie we wszystkich krajach Unii został zastosowany system ISO. Każdy towar, który zostaje stworzony na terenie Unii Europejskiej musi przejść długotrwałe kontrole. Specjalna komisja bada wtedy, czy ów towar spełnia wszelkie standardy jakości zapisane w prawie unijnym. Kiedy wynik takich badań jest dobry, dopiero wtedy można wpuścić towar na rynek.

Wiele uregulowań unijnych zapisywanych jest w formie rozporządzeń, co oznacza, że są one skuteczne we wszystkich krajach Unii Europejskiej natychmiast. Jeżeli jednak politycy w Polsce mieliby wystarczającą wiedzę na ten temat i nieco chęci, zdecydowanie decyzja o kompleksowym zapisaniu prawa żywnościowego byłaby świetnym rozwiązaniem.
23/04/07, 07:47:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.