Jak skutecznie dbać o swą figurę w lato

Lato to niezwykle dobra pora na dbanie o swe samopoczucie i sylwetkę. Z pewnością warto poszerzyć często stosowane treningi jakimś przyjemnym sportem, którym można zająć się latem – na przykład yogą w zielonych obszarach bądź wodnym aerobikiem podczas wycieczki nad wodą. Nie warto jednak zaniedbywać też tego, co umie dać dobra siłownia – niektóre ćwiczenia da się robić tylko tam, ze względu na specjalny sprzęt.

Modelowanie sylwetki
Opracował: Sascha Wenninger
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W przypadku problemów z utrzymaniem właściwej motywacji do treningu, z pewnością warto pamiętać, że są na to znakomite sposoby – od poproszenia o rady trenera z siłowni, aż po samodzielne wykonywanie angażujących uwagę oraz zmiennych ćwiczeń. Kluczem do zyskania regularności w wykonywaniu ćwiczeń jest nie sama cierpliwość, co bardziej wiedza o tym, jak się nie znudzić. Wtedy zdecydowanie warto przyjrzeć się nieco uważniej temu, co daje trening obwodowy - - sklep i informacje na temat diet, treningów i kształtowania sylwetki.

Strategiczna reguła treningu obwodowego to częste zmienianie ćwiczeń, a później stopniowe przedłużanie czasu ćwiczeń na każdym z nich. Wtedy nie tylko odganiana jest rutyna, lecz również angażuje się więcej grup mięśni, niż w zwykłych monotonnych ćwiczeniach. Kluczowe jest utrzymanie przez większość czasu wysokiego tętna – wtedy można mieć pewność, że organizm podejmuje zwiększony wysiłek, spalany jest tłuszcz, a mięśnie pracują. Zazwyczaj puls można sprawdzić na nowoczesnych urządzeniach używanych na siłowniach. Najlepiej łączyć trening z odpowiednią dietą – koniecznie należy pić sporo napojów , jak również spożywać małe, ale częste i systematyczne porcje.

Jeśli chcesz poznać prezentowaną problematykę dokładniej, kliknij ten link, gdyż znajdziesz więcej porad w witrynie, którą Ci sugerujemy.

Trening obwodowy jest strzałem w dziesiątkę dla wielu osób – na przykład nastolatków, ludzi jeszcze rozpoczynających przygodę z siłownią, osób poszukujących jakiegoś urozmaicenia , jak również tych siłaczy, którzy zamierzają zredukować tkankę tłuszczową w niezwykle krótkim czasie.

Może zainteresują ciebie także

W jaki sposób stracić wagę i nie stracić zdrowia

dieta
Opracował: www.sxc.hu
Zainspirowane przez: www.sxc.hu
Zazwyczaj jeśli ktoś powziął decyzję o odchudzaniu, to na pierwszą myśl wpada mu głodówka, ponieważ uważa, iż wówczas będzie mógł najwięcej schudnąć w niedługim czasie. Albo z drugiej strony sięga po różnorakie diety, które mają tak nieciekawe składniki, iż już od samodzielnego przeczytania składu dań robi się nie źle, a co się z tym łączy, później jest niesamowicie trudno wytrzymać w takim postanowieniu.


Wiele konkretnych zestawów ćwiczeń na wspaniały i skuteczny trening obwodowy można odnaleźć w internecie; także każdy trener personalny jest w stanie sporo w owym temacie poradzić. Wykonując ten typ treningu (atlas do ćwiczeń w domu) należy być świadomym, że organizm przyzwyczaja się do wysiłku – dlatego też należy co jakiś czas powiększyć ilość ćwiczeń, aby mięśnie wciąż mogły rosnąć w siłę, a tkanka tłuszczowa redukować. Na przykład po tygodniu ćwiczeń warto zwiększyć ilość powtórzeń bądź dołożyć dodatkową serię. Wykonując trening obwodowy we właściwy sposób można spodziewać się rewelacyjnych rezultatów już po 1. miesiącu ćwiczeń w formie spadku wagi oraz lepszej siły i wytrzymałości mięśni.
20/03/27, 07:18:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.