Rodzaje obligacji

Obligacje to jeden z bardzo rozpowszechnionych instrumentów giełdowych. Ich popularność wynika ze stosunkowo niewielkiego ryzyka. Podług objaśnień obligacje to papiery wartościowe dłużne wydawane w seriach w których emitent jest zobligowany do uiszczenia posiadaczowi obligacji w dzień wykupu kwotę nominalną obligacji powiększoną o odsetki. Obligacje mogą zostać bez ograniczeń zbywane na rynku wtórnym innymi słowy sprzedawane jak każdy inny towar.
Kupno obligacji przedsiębiorstw może odbyć się na GPW w Warszawie czy na rynku poza giełdą w drodze umowy cywilnej.

Wejdź na ten odnośnik i zobacz więcej (https://biuro-protax.pl/kontakt/) bardziej precyzyjnych informacji odnoszących się do prezentowanego tutaj tematu. Na pewno jest on bardzo emocjonujący.

W tym drugim wypadku kupno obligacji będzie trochę bardziej kłopotliwe; nabywca oraz sprzedający muszą w biurze maklerskim przedstawić umowę na podstawie której dokonane będą odpowiednie zapisy w systemie notowań. W razie jeżeli wzmiankowana umowa będzie potwierdzona przez rejenta, w biurze maklerskim może stawić się samodzielnie klient. W wypadku gdy kupno obligacji odbywa się za pośrednictwem GPW wystarczy swemu maklerowi wydać właściwe polecenie.
obligacje przedsiębiorstw
Opracował: Christine Puccio
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Właśnie ta łatwość zakupu obligacji na giełdzie powoduje iż zdecydowana większość sprzedaży odbywa się dokładnie w tenże sposób.

Może zainteresują ciebie także

Dbałość o zęby

dentysta
Opracował: Commander, U.S. 7th Fleet
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Zęby, mimo że zbudowane z niezwykle trwałego szkliwa, są narażone na pozornie niegroźną dolegliwość – próchnicę. Za pojawienie się tej choroby odpowiadają drobnoustroje żyjące w ustach, żywią się one cukrami zawartymi w przyswajanym pokarmie, rozwijają się więc na pozostałościach żywności pozostałych w szczelinach międzyzębowych.


Papiery dłużne dzielimy podług różnych wyznaczników: ze względu na typ oprocentowania albo ze względu na wariant emitenta. Wszystkie te podziały mają wpływ na bezpieczeństwo papierów dłużnych dla przykładu ze względu na emitenta papiery dłużne możemy podzielić na obligacje państwowe, korporacyjne a także gminne. Powyższe papiery dłużne różnią się między sobą m.in. stopniem ryzyka. Za najbardziej pewne uznaje się papiery dłużne skarbowe, bowiem ich wykup gwarantują organy państwa. Są one stosunkowo mało wrażliwe na koniunkturę. Z wymienionej trójki średnio ryzykowana jest oferta obligacji korporacyjnych lecz jedynie pod warunkiem iż wystawcą będzie duże popularne na rynku przedsiębiorstwo - propozycja na . Obligacje komunalne z kolei są narzędziem w największym stopniu ryzykowanym ze względu na fakt, iż zazwyczaj budżety gminne są dość napięte. Jako że wybór odpowiednich obligacji może być kwestią trudną, do ich oceny stworzono rankingi realizowane przez wyspecjalizowane firmy. Papiery dłużne znaczy się symbolami. Najwyższa ocena to AAA, poniżej będą AA a potem BBB aż do litery C.
18/12/22, 08:16:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.