Komfortowe rozliczanie zeznania podatkowego zaledwie w parę minut

Ostatnie dni kwietnia to przeważnie szczególnie nerwowy moment. Bywa, iż zapominamy o terminowym złożeniu zeznania podatkowego za ubiegły rok. Zamiast wpadać w panikę, skoncentrujmy się na znalezieniu korzystnej możliwości. Oszczędzimy nie tylko nasz drogocenny czas, lecz również nerwy. Co to za wspaniały sposób?


podatki
Opracował: Dave Dugdale
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Nie każdy musi bardzo dobrze znać się na podatkach. Wypełnianie pita spędza sen z powiek wielu podatnikom. W jaki sposób zrobić to właściwie? Co jeżeli się pomylimy? Urząd Skarbowy nie zalicza się do ulubionych miejsc rodaków. Najlepiej po prostu nie błądzić. Zdecydujmy się na to, aby rozliczyć pit online. To bardzo dobry sposób na wyeliminowanie błędów i oszczędzenie cennego czasu. Rozpocznijmy jednak od początku...

Aby właściwie wypełnić zeznanie podatkowe, wpiszmy w wyszukiwarkę internetową frazę: „pit online”. Z łatwością odszukamy odpowiednie portale, na których rozliczymy pit online. To tam zostaniemy krok po kroku pokierowani, jak prędko i bezbłędnie rozliczyć się z organami podatkowymi. Wystarczy, że podamy nasze dane (rzuć okiem) osobowe, widoczne na picie 11, który dostaliśmy od pracodawcy. Wliczają się do nich: imię, nazwisko, adres zamieszkania lub zameldowania, data urodzenia, PESEL, nazwa Urzędu Skarbowego oraz jego adres. Gdy je wpiszemy, to możemy stwierdzić, iż połowa pracy jest już zrobiona. Teraz będzie już tylko łatwiej. Wystarczy, że w konkretne kolumny wpiszemy dane, podane przez księgowość - .


podatki
Opracował: Daniel X. O'Neil
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
To program, pomocny do rozliczania, stworzy bezbłędny dokument, jaki po uprzednim podpisaniu, będziemy mogli zawieźć do Skarbówki. Pamiętajmy o tym, by ofiarować jeden procent należnego podatku na wybraną Organizację Pożytku Publicznego. W efekcie tego działania pomożemy tym, którzy szczególnie potrzebują naszej pomocy. Na długiej liście takich organizacji są, między innymi: różne fundacje, stowarzyszenia, hospicja, schroniska dla zwierząt, itp. Możemy również wspomóc te, jakie działają na rzecz lokalnej społeczności. Jeżeli nie wskażemy odpowiedniej organizacji, wtedy jeden procent naszego podatku trafi do Skarbu Państwa. Lepiej zatem, rozliczając pit online, wskazać stowarzyszenie, które liczy na nasze wsparcie. Dzięki temu szybko rozliczymy się z Fiskusem i uczynimy coś dobrego dla najbardziej potrzebujących.
21/02/20, 07:27:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.