Jak zidentyfikować wyborną restaurację?

Jedziemy w Polskę. Wracamy z wakacji, wybieramy się na nie, podróż jest długa, bowiem drogi u nas nie najlepsze, robimy się więc głodni. Gdzie się zatrzymać, by wypocząć, smacznie zjeść, nie popsuć sobie samopoczucia i nie spędzić kolejnych godzin na poszukiwaniu apteki? Jest kilka drogowskazów, które pomogą nam dobrać odpowiednie miejsce.


ciekawa restauracja
Opracował: Sam Howzit
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Przede wszystkim parking! Jeśli stoi na nim jeden czy dwa pojazdy, nie radzę się zatrzymywać. Bo, co prawda zapewne jedzenie dostaniemy prędko, jednakże wątpliwej jakości. Dobra renoma restauracji roznosi się ekspresowo – ludzie doskonale wiedzą, gdzie możemy dobrze zjeść. Pełen parking – zwłaszcza kiedy są to samochody z miejscowymi rejestracjami, to dobry znak. Wchodzimy i rozglądamy się. Obserwujemy i wąchamy. Jeżeli wnętrze jest śliczne, zadbane – to duży plus. Ale ważne również, jak pachnie. Chemiczne odświeżacze moim zdaniem dyskwalifikują miejsce. Dlatego że po pierwsze zaświadczają o tym, że właściciele nie cenią tego, co naturalne, a to już spory minus, po drugie – iż być może chcą coś ukryć. Przykładowo zapach starego tłuszczu z kuchni. Dobra restauracja (pizza lublin) wonieje strawą. Świeżym jedzeniem. To otwiera apetyt, sprawia, iż chce nam się tutaj zostać. Nie jest jednakże dobrze, kiedy wszystkie okna są zamknięte na głucho i jesteśmy skazani tylko na zapachy smażenia oraz gotowania. Ma być świeżo oraz pachnąco. Dotlenione pomieszczenie + apetyczne zapachy – to duet perfekcyjny.


jedzenie w restauracji
Opracował: Kent Wang
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Uwaga na nadmiernie wyszukany, drogi oraz zbytkowny wystrój w zwykłej knajpce przy szosie. Nie jest to reguła, ale częstokroć bywa tak, że posiadacze wydali już tak duże pieniądze na zaaranżowanie wnętrza, iż zabrakło ich na całą resztę, to znaczy dobrego kucharza oraz najlepsze jedzenie. Naturalnie miło, jeśli ładny jest także widok za oknem. To nie jest decydujące, jednakże z pewnością lepiej się czujemy i bardziej nam wszystko smakuje, jeśli nie patrzymy w trakcie obiadu na stację benzynową lub wytwórnię cementu. Pożywienie to nie jedynie zaspokajanie głodu – winniśmy karmić wszystkie zmysły.Otwieramy menu. Kiedy jest zbyt długo, to kiepski znak. Zaś jeszcze gorzej, jeśli na jednej stronie mamy menu włoskie, na kolejnej greckie, a na koniec polskie ze swojskim schabowym, bigosem oraz kaszanką. Świadczy to o tym, że posiadacze nie mają projektu na swoją restaurację. Ze wsparciem przychodzi nam internet. Warto wpisać w wyszukiwarkę: ciekawe restauracje we Wrocławiu.
22/05/14, 07:10:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.