Jak zidentyfikować wyborną restaurację?

Jedziemy w Polskę. Wracamy z wakacji, wybieramy się na nie, podróż jest długa, bowiem drogi u nas nie najlepsze, robimy się więc głodni. Gdzie się zatrzymać, by wypocząć, smacznie zjeść, nie popsuć sobie samopoczucia i nie spędzić kolejnych godzin na poszukiwaniu apteki? Jest kilka drogowskazów, które pomogą nam dobrać odpowiednie miejsce.

ciekawa restauracja
Opracował: Sam Howzit
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Przede wszystkim parking! Jeśli stoi na nim jeden czy dwa pojazdy, nie radzę się zatrzymywać. Bo, co prawda zapewne jedzenie dostaniemy prędko, jednakże wątpliwej jakości. Dobra renoma restauracji roznosi się ekspresowo – ludzie doskonale wiedzą, gdzie możemy dobrze zjeść. Pełen parking – zwłaszcza kiedy są to samochody z miejscowymi rejestracjami, to dobry znak. Wchodzimy i rozglądamy się. Obserwujemy i wąchamy. Jeżeli wnętrze jest śliczne, zadbane – to duży plus. Ale ważne również, jak pachnie. Chemiczne odświeżacze moim zdaniem dyskwalifikują miejsce. Dlatego że po pierwsze zaświadczają o tym, że właściciele nie cenią tego, co naturalne, a to już spory minus, po drugie – iż być może chcą coś ukryć. Przykładowo zapach starego tłuszczu z kuchni. Dobra restauracja (http://www.okwinebar.com/restauracja-winiarnia-sklep) wonieje strawą. Świeżym jedzeniem. To otwiera apetyt, sprawia, iż chce nam się tutaj zostać. Nie jest jednakże dobrze, kiedy wszystkie okna są zamknięte na głucho i jesteśmy skazani tylko na zapachy smażenia oraz gotowania. Ma być świeżo oraz pachnąco. Dotlenione pomieszczenie + apetyczne zapachy – to duet perfekcyjny.


Może zainteresują ciebie także

Odkryj sztukę przygotowywania potraw

Danie restauracyjne
Opracował: Travel Manitoba
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Na pewno bardzo wielu z nas przyzna rację co do tego, że gotowanie to niesamowicie wręcz pasjonujące zajęcie. Fakt, dla wielu ludzi jest to zwyczajnie rutynowa, wykonywana każdego dnia czynność która dodatkowo nierzadko kojarzy się z dość przykrym obowiązkiem, ale jednocześnie nie sposób zaprzeczyć temu, że przy dobrym podejściu zmienia się to w rewelacyjną zabawę. Jak najbardziej warto zatem spojrzeć na to z nieco innej strony i dostrzec, jak niesamowitym urokiem odznacza się gotowanie i jak ogromna satysfakcja może z tego wynikać.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.