W jaki sposób leczyć nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu to wstydliwy kłopot zdrowotny wielu kobiet i mężczyzn. Niewiele dolegliwości budzi w pacjentach uczucie zażenowania porównywalne z tym związanym z nietrzymaniem moczu. Jakkolwiek jest to dosyć powszechna dolegliwość, którą pacjenci przechodzą w skrytości.
Aczkolwiek trzeba uświadomić sobie, że kłopoty w utrzymaniem moczu można efektywnie leczyć, zamiast ukrywać jej symptomy, stosując tylko środki higieniczne.

Wciąż dominuje niekorzystny pogląd, że jest to rzadka przypadłość, która dotyczy głównie starszych kobiet. Tego typu myślenie sprawia, że młodsze pacjenci wstydzą się mówić głośno o swoim problemie. Tymczasem prawda jest taka,że nietrzymanie moczu to problem około 20 proc. dorosłych Polaków. Faktycznie częściej walczą się z z tą chorobą osoby po 45 roku życia, aczkolwiek ma miejsce, że chorują osoby młodsze.

Jakie są przyczyny tej choroby?
Gastroskopia – badanie bardzo potrzebne...
Opracował: Bird&Co
Zainspirowane przez: Bird&Co
Niekontrolowany wyciek moczu to konsekwencja często powiązanych ze sobą symptomów.Pierwszy rodzaj schorzenia to tak zwane wysiłkowe nietrzymanie moczu, którego przyczyną są przede wszystkim niespawane mięśnie zwieraczy cewki moczowej, jak również osłabione mięśnie dna macicy, które stanowią podporę dla pęcherza (czytaj o tym problemie).

Kolejny typ choroby to naglące nietrzymanie moczu, które spowodowane są niezależnymi od naszej woli skurczami pęcherza. Wyciek moczu powodują kurcze mięśni gładkich, które są nadaktywne. Jest to nierzadko spotykana dolegliwość u osób z cukrzycą,jak również przy zaburzeniach hormonalnych oraz jako efekt uboczny działania pewnych farmaceutyków. Kłopoty z utrzymaniem moczu to także efekt uboczny wielu chorób, na przykład choroby Parkinsona, a także operacji w obrębie miednicy mniejszej.Zespół policystycznych jajników
Opracował: Bird&Co Sp. z.o.o.
Zainspirowane przez: Bird&Co Sp. z.o.o.
Nietrzymanie moczu leczenie to proces żmudny, lecz często zwieńczony sukcesem. Diagnostyka wymaga współpracy lekarzy kilku specjalności: lekarzarodzinnego oraz urologa.

Jeżeli omawiana sprawa jest dla Ciebie absorbująca, przeczytaj oprócz tego więcej szczegółów badanie endosonograficzne tu - te wiadomości także nie mogą pozostać pominięte.

Schorzenie leczy się farmakologicznie, które wstrzymują kurcze pęcherza. U starszych kobiet pomocne jest zastosowanie estrogenów dopochwowo. Skuteczne są także ćwiczenia specjalna rehabilitacja. Nierzadko wspomaga się leczenie farmakologiczne tzw. wysiłkowym leczeniem nietrzymania moczu lub zastosowaniem nieinwazyjnych technik relaksacyjnych. Metoda biofitbacku angażuje w proces leczenia układ nerwowy chorego, który w dużej mierze odpowiada za skurcze mięśni gładkich. Dodatkowe techniki leczenia są niekiedy lepsze od leków. Nie wywołują bowiem kłopotliwych efektów ubocznych.
23/09/03, 07:50:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.