Aktuariusz, MSR 19 – określenia związane z zawodową kalkulacją wszelkich rezerw finansowych.

Rozwój gospodarczy i finansowy przyczynił się do rozkwitu wielu nowych fachów wiążących właśnie z gospodarką a także ekonomią, które często są ze sobą powiązane. Fachy te ze względu często na swoją pionierskość oraz zapotrzebowanie cieszą się bardzo dużą popularnością oraz coraz więcej jednostek decyduje się na ich świadczenie.

Zawód przyszłości

Jednym zawodów, który jest bardzo popularny w Ameryce i w Europie Zachodniej to aktuariusz (kliknij i sprawdź). W Polsce jest to nowy zawód, który popularność dopiero pozyskuje. Aktuariusz to specjalista z dyscypliny matematyki finansowej oraz z ubezpieczeniowej. Jego podstawowym miejscem pracy są przedsiębiorstwa ubezpieczeniowe, reasekuracyjne czy fundusze emerytalne (polecane), czyli wszędzie tam gdzie
Kliknij w ten link
Opracował: flickr.com
Zainspirowane przez: flickr.com
wymagani są specjaliści od oceny ryzyka. Zajmuje się on wyliczaniem ryzyka losowych wypadków i wielkości związanych z tym składek ubezpieczeniowych. Określa też tzw. rezerwy finansowe. Aktuariusz jest zawodem, który niesie dużo przyjemności zawodowej jednak jest on profesją bardzo odpowiedzialną i potrzebujący sporego zaangażowania. Przez sporo jednostek uważany jest za zawód przyszłości, który będzie coraz bardziej niezbędny.

Może zainteresują ciebie także

Czy zastanawiałeś się o tym, żeby być freelancerem?

internet
Opracował: markus spiske
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Współcześnie coraz bardziej modne staje się dawanie coraz większej swobody pracownikom. Niedużo firm pracuje dzisiaj w sztywnym ośmiogodzinnym systemie pracy – sporo firm jest dla przykładu otwartych przez kilkanaście godzin dziennie, a pracownicy mogą przyjść do pracy, o której mają ochotę – ważne jest to, aby przepracowali w sumie osiem godzin, jednakże mogą to robić w dowolnie wybranych widełkach czasowych. Jeszcze bardziej popularna staje się praca zdalna – obecnie przeżywa prawdziwy boom między innymi na Zachodzie, jednakże moda ta stopniowo dociera także do Polski i w niedługim czasie bez wątpliwości stanie się jeszcze bardziej powszechna.


Standardy dotyczące świadczeń pracowniczych

Aktuariusz trudni się też kalkulacją rezerw na świadczenia pracownicze, czyli między innymi nagrody jubileuszowe, odprawy emerytalne, rezerwy na niewykorzystane urlopy wypoczynkowe. Aktuariusze muszą pracować zgodnie z danymi regułami oraz standardami. Jednym z nich jest MSR 19 czyli Międzynarodowy Standard Rachunkowości 19. MSR 19 jest właśnie poświęcony problematyce świadczeń pracowniczych, które są wiążące dla pracodawców. MSR 19 nakreśla, jaka metoda powinna być używana by wykonać oszacowanie na świadczenia pracownicze (cała oferta), a też bardzo dużo spraw oraz informacji, jakie muszą odnaleźć się w protokole aktuarialnym podpisywanym przez aktuariusza.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.